SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsenal Menajeri Arsene Wenger son 7 haftada 9 gol atan ve Premier Lig’de son haftaların en formda oyuncusu olan Tottenham’ın yıldızı Gareth Bale’den çekinmediğini ve kendi takımında da pek çok gol silahı olduğuna değindi.

Wenger, basın mensuplarına verdiği demeçte “Ben takımımdaki pek çok oyuncunun skor üretebileceğini düşünüyorum. Walcott, Giroud, Cazorla, Wilshere ve Podolski gibi isimler her zaman gole yakınlar. Bu yüzden Tottenham’ın başını ağrıtacak bir kadromuz olduğunu düşünüyorum” dedi.

Geçtiğimiz sezona göre daha efektif ve daha çok gol atan bir takım olduklarına da değinen Wenger, “Geçtiğimiz sezon Robin van Persie’ye dayalı bir oyun sistemimiz vardı. O sakatlanacak diye hep endişeliydik. Bu sezon tek bir oyuncuya bağlı değiliz” ifadelerini kullandı.

Tottenham’ın yıldızı Bale hakkındaki görüşlerini de açıklayan Fransız teknik adam, “Çok hızı bir oyuncu ve şu sıralar çok formda. Sonsuza kadar tabii ki böyle oynayamaz. Şu sıralar Avrupa’nın en iyisi olduğunu söyleyebilirim. Ama biz ona özel önlem almayı düşünmüyoruz. Bizim de kadromuzda çok önemli isimler var. Tottenham’ı durdurmak adına bir oyuncuya odaklanmayı yanlış buluyorum” şeklinde konuştu.

(Goal.com)