SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Golf merakından ve çocuklarının Fenerbahçe futbol okulundaki günlerinden bahseden Hollandalı hücum oyuncusu, sarı lacivertli takımın genç yıldızlarına da elinden gelen psikolojik ve profesyonel desteği verdiğini söyledi.

Fenerbahçe taraftarına da önemli bir yer ayıran Dirk Kuyt, taraftarların kulübün yaşam damarı olduğunu söyledi. Kuyt’ın dergiye verdiği röportajdan dikkat çeken kısımlar şöyle;

“KENDİNE KARŞI OYNUYORSUN”

“Golf oynamaya Liverpool'da başladım. Orada geçirdiğim birinci sezondan sonra, denedim ve çok hoşuma gitti. Kendimi rahatlattığım, beni gevşeten bir spor. Oynarken kimse seni rahatsız edemiyor, kimse sana dokunamıyor. Sahada bir başına, sadece golf oynamaya konsantre oluyorsun. Antalya bu açıdan da çok iyiydi. İdman programının dışında golf oynayarak rahatladım ve stres attım.”

“Golf aslına bakarsanız oldukça zor bir spor dalı. Kendine karşı oynuyorsun, savaşıyorsun. Kendi limitlerini test ettiğin bir spor dalı. Rakip; sen ve senin tüm birikimlerin oluyor. Ufak bir hatan seni çok zorlayabiliyor ama aynı zamanda seni mental olarak daha güçlü kılıyor. Golf oynarken; bir gün kendini süper bir başka gün dipte hissedebiliyorsun ki bu bence hayata dair geliştirilmesi gereken bir ruh hali.”

“SIK SIK TÜRKÇE KONUŞUYORUM”

“Takım arkadaşlarımla sık sık Türkçe konuşmaya çalışıyorum. Bana birileri “Türkçe bir şeyler söyle” dediğinde biraz utanıyorum. Derslerimizi aksatmadan sürdürüyoruz, özellikle Antalya'da daha fazla ders gördük. O çok iyi geldi. Türkçe; her kelimesinin bana yabancı olduğu bir dil olduğu için öğrenmenin basit bir dil olduğunu söyleyemem ama kendimi zorluyorum ve ilerlediğimi düşünüyorum. Bir gün gelecek ki bu röportajı Türkçe yapacağız.”

“ÇOCUKLARIM F.BAHÇE’DE NE ZAMAN OYNAYACAKLARINI SORUYOR”

“Liverpool Academy'de de ders gördüler. Buraya transfer olduğum günden beri de o kayıt gününü beklediler diyebilirim. Futbola çok düşkünler. Ders bittiği anda ikinci antrenmanı iple çekiyorlar. Çok mutlular ve babalarının kulübünde futbol öğrendikleri için de çok gururlular. Bana her gün “Biz ne zaman Fenerbahçe'de oynayabiliriz?” diye soruyorlar.”

“Beykan, Salih ve Recep'in performansları gerçekten çok iyi durumda. Fenerbahçe'nin böylesine genç yeteneklere sahip olması ve sahip çıkması çok önemli. Her şeyden önemlisi Aykut Hoca'nın onlara verdiği fırsatı en iyi şekilde değerlendiriyorlar. Onlar için ne kadar fazla dakika alırlarsa o kadar önemli. Ben de tabii ki gerek antrenmanlarda olsun gerek maç içinde onlara her türlü profesyonel ve psikolojik desteği veriyorum.”

“TARAFTAR F.BAHÇE’NİN YAŞAM DAMARI”

“Kazanmaya devam edeceğiz. Kalitemize inanmamız gerekiyor. 3 kulvardaki en yüksek şansımızı son ana kadar kovalayacağız. Taraftarımızın da bunu bilmesini isterim: Savaşmaya ve mücadeleye etmeye son ana kadar devam edeceğiz.”

“Fenerbahçe taraftarı Fenerbahçe'nin yaşam damarı gibi… Bunu geldiğimden beri görüyorum. Verdikleri muazzam destek özellikle kendi sahamızdaki maçların gidişatına çok yardımcı oluyor. Onlar için oynamak gerçekten büyük bir zevk. Ben de onları çok seviyorum ve bu sevgiye layık olmaya çalışıyorum. Bu destek bizi her zaman bir adım öteye taşıyacak güçte.”

Yayınlanma Tarihi:15:05,