SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

SEZONUN ilk bölümünde yedek kalan ancak kısa sürede Beşiktaş'ın vazgeçilmezlerinden biri haline gelen Oğuzhan Özyakup çalışıyor; çalışmasının karşılığını almak için de hocasının kararını bekliyor.

14 Şubat'ta antrenmanda sakatlanan Ozzie dün takımla birlikte koşu çalışmalarına katıldı. Alınan bilgilere göre genç oyuncu Fenerbahçe maçına hazır hale geldi. Samet Aybaba bir görüşme yapan Oğuzhan, “Kesinlikle bu pazar sahada olmalıyım” dedi ve “Derbi bizim için çok önemli. Oynamak istiyorum. Kendimi iyi hissediyorum. Ağrılarım azaldı. Pazar gününe kadar bir şeyim kalmaz” sözleriyle oynamak istediğini söyledi.

Ofansif olarak avantaj ama…

ORTA sahada yaratıcı oyuncu eksikliği çeken Samet Aybaba ise derbi öncesinde kendisini zor bir seçimin kıyısında buldu. Genç oyuncusunun hafta boyunca büyük efor sarfettiğinin farkında olan Aybaba, Oğuzhan'ın iki haftalık maç eksiğini düşünüyor. Ozzie'nin forma giymesiyle ofansif olarak avantaj  sağlayacağının bilincinde olan tecrübeli çalıştırıcı daha önce son 30 dakika oynatmayı düşündüğü oyuncusunu derbide ilk 11'de sahaya sürme kararını antrenman performansına göre verecek.

Öte yandan sahanın bir diğer önemli ismi Necip Uysal da derbi öncesi yavaş yavaş hazır hale geliyor. Son maçına 1 Şubat'ta çıkan Necip'in maç saatine kadar hazır duruma gelmesi teknik heyetin bir başka sevinç kaynağı oldu.

Ersoy ÖZDEM / AMK

Yayınlanma Tarihi:18:22,