SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin Brezilyalı yıldızı Cristian Baroni’nin eşi Camila, eşi ve Türkiye’deki yaşantılarıyla ilgili olarak röportaj verdi.

Sabah gazetesine konuşan Camila, 2009 yılından beri İstanbul’da yaşayan ve artık bizden biri olan Camila, Cristian’la olan aşkını, evliliklerini ve Türkiye sevgisini anlattı: “Cristian ile 2000 yılında tanıştık. Ben 12, Cristian 16 yaşındaydı. Brezilya Genç Milli Takımı’nın İtalya’da yapılacak şampiyona için seçmeleri vardı. Babam takımın teknik direktörüydü. 120 tane futbolcu arasından son 24’e Cristian da kaldı. Kamp oturduğumuz yere çok yakın bir yerdeydi. Ben babamı görmeye gittikçe önce göz temasımız başladı ve tanıştık.”

“KARAKTERİYLE BABAMI İKNA ETMEYİ BAŞARDI”

“Her kız babası gibi babam da koruma iç güdüsüyle birlikte olmamızı istemedi. Biz de gizli gizli görüşmeye başladık. Sonra Cristian babam ile oturdu ve saatlerce konuştu. Babam Cristian’ın niyetinin ciddi olduğuna ikna oldu ve karakterindeki sağlamlığı görünce görüşmemize onay verdi.

“BENİM SOYADIMI ALDI”

Babam Flamengo ve Brezilya Milli Takımı’nın efsane futbolcularından Edison Guimaraes Baroni’ydi. Futbolla dolu bir evde doğdum, hayatımın geri kalanını da futbolla dolu bir evde sürdürmek istiyordum. Cristian farklı bir şehirde futbol oynuyordu ve biz birlikte olmak istiyorduk. Babam tutucu davranıp ‘Birlikte olmak istiyorsanız evlenmek zorundasınız’ deyince ben 16, Cristian 20 yaşındayken evlendik. Cristian ile evlendiğimizde birbirimizin soyadını aldık. Bu Brezilya’da ailelere duyulan saygının göstergesidir. O Baroni soyadını taşımaktan mutlu.

ŞEHİRLER ARASI AŞK

“Cristian’dan aldığım en değerli hediye çocuklarım Cristian Jr ve Beatriz. Beni en mutlu ettiği an ise sevgili olduğumuz dönemde oturduğumuz şehre çok uzak bir takımda oynuyordu. O gün idmanı olmasına rağmen yanıma gelmişti.”

BEŞİKTAŞ’A 2 GOL ATAR

Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynanan hiçbir maçı kaçırmayan Camila Baroni, yarın oynanacak Beşiktaş derbisini sabırsızlıkla bekliyor. Derbide en çok eşine güveniyor: “Bu maçı da kazanıp şampiyonluğa bir adım daha yaklaşmak istiyoruz. Cristian daha önce Beşiktaş’ın sahasında gol atmıştı. Cristian’ın bu maçta da gol atacağını hatta iki gol atacağını düşünüyorum. Kazanmamız önemli ancak böyle maçlarda centilmenliğin ön planda olmasını ve önce dostluğun kazanmasını isteyenlerdenim.”

F.BAHÇE KAYBEDERSE 3 GÜN YEMEK YEMEZ

Cristian’ın kötü oynadığı zamanlardaki en büyük eleştirmeni Camila. Bayan Baroni, F.Bahçe’nin kaybettiği zamanlarda Cristian’ın çekilmez bir adam olduğunu söylüyor: “Kaybettikleri maçtan sonra Cristian ile evde bile karşılaşmak istemiyorum. Suratı çok asık oluyor, 3 gün boyunca doğru düzgün yemek yemiyor, benimle konuşmuyor. Yenilmeyi kabul etmeyen bir karakter yapısı var ve bu yapı hiç değişmiyor. Ancak kazanılan maçlardan sonra her şey çok farklı. Çok mutlu oluyor ve O’ndan bir şey almasını isteyeceksem eğer kazandıkları maçlardan sonraya denk getirmeye çalışıyorum. Cristian’ı kötü oynadığı, gol kaçırdığı maçlarda en çok ben eleştiriyorum. O’nu en son Bate maçında kaçırdığı gol nedeniyle ciddi bir eleştiri yağmuruna tuttum.”

HEDİYELER SALI PAZARI VE KAPALI ÇARŞI’DAN

“İstanbul’da vaktimin çoğunu Ataşehir’de geçiriyorum. Spor salonum, kuaförüm Ataşehir’de. Alışveriş için mekanım Salı Pazarı. Salı Pazarı’nda gezmeyi çok seviyorum ve her hafta gitmeye çalışıyorum. Brezilya’ya tatile giderken tüm akrabalarımıza Salı Pazarı ve Kapalı Çarşı’dan hediyeler alıyorum. Türkiye şu anda burada çekilen bir dizi nedeniyle Brezilya’da çok moda. Ben de Türkiye’yi, İstanbul’u onlara anlatabilen hediyelik eşyaları tercih ediyorum.

“KURTLAR VADİSİ FAVORİ DİZİM”

“Türkiye’ye çok çabuk uyum sağladım. Bunda Türk insanının Brezilyalılar’a benzemesinin rolü büyük diye düşünüyorum. Çok fazla Türk arkadaşım var ve onlarla vakit geçirmek çok keyifli. Türk dizilerini izlemeyi çok seviyorum. Kaçırmadığım iki dizi Kurtlar Vadisi ve Muhteşem Yüzyıl. Türkçe biliyorum ama anlamadığım bazı yerleri bana kızım Beatris çeviriyor. Bu dizilerin Portekizce alt yazılı olanlarını bulsam Brezilya’daki arkadaşlarıma da izletmek isterim. Türk müziklerine de tutkum var. Tarkan hayranıyım ve tüm şarkılarını ezbere biliyorum.

RONALDO FENOMEN

“Babam ve eşim futbolcu olunca futboldan anlamak zorunda kalıyorum. Fenerbahçe’de tüm futbolcuları beğeniyorum. Dünyada ise Cristiano Ronaldo’yu çok beğeniyorum. O bir fenomen.”