SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kocaman, Slovak oyuncunun Beşiktaş için önemli silah olduğuna dikkat çekti. Kocaman, “Holosko'nun savunma arkasına yaptığı koşular çok tehlikeli. Geniş alan bırakmayın” dedi.

Milliyet Gazetesi’nden Senad Ok’un haberine göre Fenerbahçe, Beşiktaş derbisinin hazırlıklarını UEFA'dan gelen saha kapama cezasının gölgesinde sürdürürken, Teknik Direktör Aykut Kocaman'ın oyuncularını motive edebilmek için yoğun uğraş verdiği öğrenildi. Sarı-lacivertli futbolcularla bir toplantı yapan Kocaman'ın hem rakibi analiz ettiği, hem de birkaç gündür devam eden olumsuz havayı dağıtmaya çalıştığı bildirildi.

Ligde iyi bir seri yakaladıklarını ve şampiyonluk için bunu Beşiktaş karşısında da devam ettirmeleri gerektiğini kaydeden Aykut Kocaman'ın, “Avrupa'yı bir kenara bırakın. Orayı düşünecek bol bol vaktimiz olacak. Sizden bir an önce derbinin atmosferine girmenizi istiyorum. Çok kritik bir dönemeçten geçeceğiz. Belki de bizim için kırılma noktası olacak. O yüzden son düdük çalana kadar oyunun içinde olmalısınız. Tribünlerle, hakemle, rakiple gereksiz diyaloglara girmeyin” dedi.
Kocaman yardımcılarına yaptırdığı teknik analizde ise en tehlikeli oyuncunun Holosko olduğu sonucuna ulaştı. Kanat akınlarının yanısıra bu sezon sürpriz gollere imza atan Slovak futbolcu için ekstra önlem almayı planlayan sarı-lacivertli ekibin hocası, oyuncularına, “Beşiktaş direnci ve iştahı yüksek bir takım. Kontratağı iyi yapıyorlar ve Holosko'nun savunma arkasına yaptığı koşular çok tehlikeli. Mümkün olduğunca topa sahip olun. Rakibe geniş alan bırakmayın” uyarısında bulundu.

Bu arada dünkü idmanın ilk bölümünde sol üst adalesinde ağrı olan Stoch çalışmayı yarıda bıraktı.