SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘ Ronaldo’yu örnek almıyorum!’

Sahalarda sergilediği futbol dikkate alınarak Ronaldo ile benzetilen Galli yıldız, her futbolcunun kendine özgü bir oyun tarzına sahip olduğunun altını çizdi.

Güncellenme: 15:17, 01/03/2013
‘ Ronaldo’yu örnek almıyorum!’

Tottenham forması giyen Gareth Bale, Real Madrid’in süper yıldızı Cristiano Ronaldo’yu örnek aldığı yönündeki iddiaları yalanladı.

Bu sezon gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Bale, Premier Lig’de forma giydiği 23 maçta 15 kez rakip fileleri havalandırdı. Özellikle oyun tarzı göz önünde bulundurularak Ronaldo’ya benzetilen 23 yaşındaki Tottenhamlı, Sport dergisine yaptığı açıklamalarda kendisi olmaya çalıştığını vurguladı.

Galli oyuncu, “Herkes dünyanın en iyi isimleriyle birlikte anılmaktan memnun olur. Ben de gayet memnunum ama bu konuya çok da takmak istemiyorum. Açıkçası çok da gazete okumadığım için ne yazılıp çizildiğini de tam olarak bilmiyorum. Benzetmelerin olduğunu arkadaşlarımdan duydum. Dediğim gibi, bu meselelerle ilgilenmeyip kendi işime odaklanıyorum. Ronaldo’nun oyun tarzını rol model olarak belirlemedim. Benim kendime özgü bir oyun tarzım var. Arada benzerlikler olsa da kesinlikle Ronaldo ile aynı değiliz.” dedi.

Bale, yine de “En iyi oyuncuları izlemeyi severim. Tıpkı Messi ve Ronaldo gibi. Ronaldo’yu izliyorum ve başka bir oyuncudan örnek hareketler alarak kendinizi geliştirmeye çalışmanın son derece normal olduğunu düşünüyorum.” sözleriyle Portekizli yıldızın bazı hareketlerini aldığını belirtti.

Son olarak Harry Redknapp ile Andre Villas Boas’ı kıyaslayan Bale, “Harry, genellikle ‘Sahaya çıkın ve nasıl istiyorsanız, kendinizi sahada nasıl ifade edebiliyorsanız öyle oynayın.’ anlayışıyla maçlara yaklaşırdı. Villas-Boas ile ise daha kesin bir formasyonumuz ve oyun tarzımız var. Harry, takıma daha fazla serbestlik tanıyordu. Andre de bunu yapıyor ama daha taktiksel bir yaklaşıyor. Bence öğrenme sürecim açısından son derece de iyi.” diyerek Portekizli teknik adamla çalışarak taktik bilgisini geliştirdiğini ifade etti.

Bale’in formasını giydiği Tottenham, pazar günü Londra derbisinde Arsenal’i ağırlayacak. (Goal)

Yayınlanma Tarihi:15:06,