SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor’un tecrübeli oyuncusu Erkan Zengin, Galatasaray’ın yeni yıldızları Didier Drogba ve Wesley Sneijder’e mağlubiyeti ilk olarak Es-Es’in tattıracağını iddia etti.

Akşam’a konuşan Zengin, “Galatasaray yıldızlar topluluğu olabilir, ama biz de Eskişehirspor’uz. Taraftarımız ile bütün olduğumuz anlarda yenemeyeceğimiz tek bir takım dahi yok. Drogba ve Sneijder’e ilk yenilgiyi biz tattıracağız. Bizim takımda da kumaşı kaliteli isimler var. Onları Atatürk Stadı’na gömeceğiz. Aynı zamanda geçen yıl elendiğimiz Türkiye Kupası’nı da bu sene Eskişehirspor’a kazandıracağız.” ifadelerini kullandı.

27 yaşındaki oyuncu, “2. yarıda umduğumuzdan çok daha fazla puan kaybettik. Taraftarımızı üzdük, ama onlardan önce Galatasaray’ı ligde, sonra da Fenerbahçe’yi kupada yenerek özür dileyeceğiz. Onlara bu zaferleri armağan edeceğiz.” diye konuştu.

Beşiktaş kariyeri boyunca sadece 4 kez forma şansı bulan Erkan,  “Ben kaderci bir insanım, kısmetimde Beşiktaş’ta oynamak yokmuş. Geçmişe çok takılı bir insan değilim, eğer orada kalsaydım belki de şu an bulunduğum noktada olamazdım. Her şey kısmet. Kaderimde coşkulu Es-Es taraftarının önünde oynamak varmış. Burada olmaktan çok mutluyum.” dedi.

Erkan Zengin, Ali Samiyen Spor Kompleksi’nde oynanan maçta Eskişehirspor’un son dakika golünü kaydetmiş ve takımına beraberliği getirmişti.

Yayınlanma Tarihi:20:47,