SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İtalyan kulüplerinin tamamı gibi maddi sıkıntılarla boğuşan Juventus, 6 aylık finansal rapora göre 2012 finansal yılına oranla tam 45.9 milyon avro kâr etti.

Serie A’yı domine eden, Şampiyonlar Ligi’nde de başarıyla ilerleyen İtalyan Devi, bu sayede kasasına 11.3 milyon avro atarken aynı dönemde yaklaşık 35 milyon avro da harcama yapmıştı. Torino temsilcisi bu harcamalarına rağmen 2012 finansal yılına oranla kâr etmeyi başardı.

Bununla birlikte İtalyanlar yine de bu finansal yılı da kayıp olarak gördüklerini açıkladılar. Stadio Olimpico’dan Juventus Stadyum’unu taşınmalarının elde edilen bu olumlu sonuçta büyük pay oynadığı düşünülürken, Şampiyonlar Ligi yayın haklarından 42.8 milyon avro elde eden son şampiyon, Gianluigi Buffon, Alessandro Matri, Andrea Barzagli ve Leonardo Bonucci ile yeni sözleşme imzaladı ve finansal giderlere bu anlaşmaları da gösterdi.

Juve, Torino Yerel Konseyi’ne de tam 11.7 milyon avro ödeme yapmak zorunda kaldı. Basın merkezi ve tesis kurmak için şehrin yerel konseyiyle sürekli iletişim halinde kalan Torino Devi, böylece tesisleşme bazında geleceğe dair büyük adımlar atmış oldu.

Juventus, Serie A’da Napoli’nin tam 6 puan önünde zirvede otururken, Şampiyonlar Ligi 2. turunda da İskoç temsilcisi Celtic’i deplasmanda 3-0 mağlup etti ve çeyrek finaller için şansını yükseltti. (GOAL)