SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Siyah-beyazlı takımın Senegalli oyuncusu Mamadou Niang Beşiktaş dergisine verdiği röportajın öne çıkan kısımları ise şunlar oldu:

“18 yaşımdaydım. Siyahi bir oyuncuydum ve şehrin kötü bir mahallesinde yaşıyordum. Dolayısıyla kulüpte olan her türlü kötü şeyin müsebbibi olarak beni görüyorlardı. Böyle bir zihniyetle yaşayamayacağımı düşündüm ve ailemle beraber yaşamaya, süpermarkette çalışmaya başladım.” “Marsilya’da gol kralı olmak benim için hiç önemli değildi. O sezon takımın şampiyon olması önemliydi. Şampiyon olduk, bunu hep beraber kutladık ve bunun üstüne gol kralı olmam keyif veren bir ayrıntıydı sadece.”

“Katar’da daha iyi bir futbol ortamı bekliyordum. Bir yandan baktığınızda iyi para kazanıyordum, ailem güvendeydi ve her şey yolunda gibi görünüyordu. Ancak ben rekabetçi bir insanım. Benim iyi futbol oynamaya ihtiyacım var. Dolayısıyla pek mutlu değildim.”

“Bir akşam menajerim beni aradı ve ‘Türkiye ligine geri dönmek ister misin?’ dedi. Ben de ‘Elbette! Kesinlikle!’ dedim. Peki ‘Beşiktaş’ı ister misin?’ dedi. ‘Onlar isterlerse elbette isterim. Çok büyük bir kulüp’ dedim.”

“Katar’da antrenman olmadığı zamanlarda bile, kendi ihtiyacım olduğunu bildiğim için çalışıyordum. Kendi yararıma diri ve her zaman hazır olmaya çalışıyordum.”

“Beşiktaş çok iyi bir takım. Genç, teknik ve mücadeleci oyuncular var. Önemli bazı oyuncularımız sakat. Ama güçlü olmalı ve onlar dönene kadar elimizden geleni yapmalıyız. Bence bu sezon Beşiktaş’la çok iyi şeyler başarabiliriz.”