SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA'nın verdiği ağır ceza, F.Bahçe Kulübü'nün canını çok yaktı. Seyircisiz oynanan Bate Borisov maçında dışarıdan atılan paraşütlü işaret fişekleri yüzünden 1 maç daha seyircisiz cezası ve bununla birlikte 2 yıl ertelemeli 1 yıl Avrupa'dan men cezası alan sarı-lacivertliler, eğer bu süre içinde bir kez daha aynı sebepten dolayı UEFA Disiplin Kurulu'na giderse yanacak.

1 MEIRELES PARASI

Bunlar işin göz önündeki kısmı. Ama cezanın suyun altında kalan kısmı esasında çok daha ağır. 3 Temmuz'un izlerini hala her alanda silmeye çalışan F.Bahçe Yönetimi, seyircisiz maça verilen seyircisiz ceza sonrası yeniden dünya basınına konu oldu. Hem de yine kötü bir konuyla.

Ayrıca kulübün maddi kaybı da artık karşılanamayacak bir hal almış durumda. Bu sezon sahası 7. kez Viktoria Plzen maçında kapanacak olan sarı-lacivertlilerin yaklaşık maddi kaybı 21 milyon TL. Yani 9 milyon euro civarı. Neredeyse 10 milyon euroluk bir Meireles daha takıma alınabilirdi.

YA DEPLASMANLAR?

İşin en kötü yanı ise bundan sonraki stres. Artık herhangi bir Avrupa maçında tribün olayı yaşanırsa, F.Bahçe 1 yıl daha UEFA organizasyonlarına katılamayacak. Bunun yurt dışı deplasmanlarının da olduğunu düşünürsek yönetim nasıl bir önlem almalı, şu an için onlar bile oldukça kararsız…

UEFA UYARMIŞ AMA DİNLETEMEMİŞ!

F.Bahçe-BATE Borisov maçı öncesi UEFA yetkililerinin, Salı Pazarı'nda yönetimin bilgisi dahilinde toplanan kalabalık konusunda kulübü uyardığı öğrenildi. Sarı-lacivertli yetkililere ulaşarak “Bu tarz toplu izlemelerde sıkıntılar olabilir. Eğer aksi bir durum olursa bunu pahalı ödersiniz” diyen UEFA yöneticilerine rağmen kulübün tedbir almadığı ve uyarılara kulak asmadığı ortaya çıktı.

Yayıncı kuruluşunda bulunduğu toplantıda da bunu dile getiren UEFA yetkilileri, olay sonrası bunu raporlarında da yazdığı ve uyarıya rağmen bunların yapıldığını dosyaya not düştüler.

AH O DEV EKRAN AH!

Yönetimin 3 günlük itiraz süresi dün başladı. Ama UEFA'dan gelen bilgilere göre kararın geri alınması zor bir ihtimal. Bundaki en büyük etken ise F.Bahçe Kulübü'nün de haberi dahilinde olan ve İstanbul Belediyesi'nin kurdurduğu dev ekranlar. Dışarıdaki kalabalığın F.Bahçe taraftarına ait olmadığını göstermesi gereken yönetim, bu organizasyondan sonra çaresiz kaldı.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK

Yayınlanma Tarihi:09:15,