SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Disiplin Kurulu, taraftarların Bate Borisov ile seyircisiz oynanan maçta saha dışından attığı paraşütlü işaret fişeklerinin saha içine düşmesi ve oyunun birkaç dakika durması sonucu tarafından bir maç seyircisiz oynama cezası vermişti.

Konu hakkında maraton.com.tr’ye açıklamalarda bulunan Fenerbahçe’nin eski başkanı Ali Şen, “Türk insanı yaratıcıdır. Tribünde şarkılar, marşlar büyük coşkuyla söylenir. Hatta Türk insanı öyle yaratıcıdır ki bazen esprili laf bulur ve koro haline gelir. Yine ceza çektiğimiz bir maçta taraftarın saha içine paraşütlü işaret fişeği göndermesi akıl alır gibi değil.

Fenerbahçe’nin bu sebepten dolayı ceza alacağı kimsenin aklına gelmezdi. Taraftara uyarım bir daha yapmasınlar. UEFA, daha fazla ceza verebilirdi. UEFA, belki de acıdığından dolayı 1 maç ceza verdi. Fenerbahçe, şimdi Plzen maçını seyircisiz oynayacak. Eskiden Avrupa maçları alınan skorlardan dolayı üzüntüye sebep olurdu ancak şimdiki durumlar eskisi gibi değil. Taraftarının gücü ötesinde büyük bir gelir kaynağı. Ancak Fenerbahçe büyük bir gelirden olacak. Kulüp bu cezadan dolayı büyük bir mali kayba uğrayacak.” dedi.

Yayınlanma Tarihi:20:53,