SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hafta sonu F.Bahçe ile oldukça önemli çıkacak Beşiktaşlı futbolculara, dev derbi öncesi futbol komitesi başkanı Tamer Kıran'dan büyük jest geldi.

Art arda gelen şanssız puan kayıplarının ardından zorlu Sivas deplasmanında 3 puana kanat çırpan Kara Kartallar'ı ödüllendirmek isteyen Kıran, maç sonu soyunma odasını verdiği müjdelerle bayram yerine çevirdi. Normalde 9'ar bin TL olan dış saha galibiyet primini o karşılaşma için 10 bine çıkarttığını söyleyen başarılı yöneticinin sürprizleri bununla da bitmedi.

CEZA SİLİNDİ

Her beraberlik için prim hanesine eksi 4 bin'er TL yazılan siyah-beyazlı futbolcuların, G.Antep karşısında aldıkları bu cezayı da kaldırdığını söyleyen Kıran, asıl büyük bombayı sona sakladı. Zafer sarhoşu futbolcularla Sivas maçının hemen sonrasında soyunma odasında yaptığı konuşmada yıldızları tek tek tebrik eden Kıran, Süper Lig'de pazar günü oynanacak kritik F.Bahçe derbisi öncesi şu sözlerle siyah-beyazlı futbolculara açık çek verdi:

‘EN ÖNEMLİ MAÇ'

“Öncelikle bu galibiyet için hepinizi kutluyorum. Sivas gibi güçlü bir takım karşısında gol yemeden kazanmanız bizleri çok mutlu etti. Şimdi bu maçı unutup derbiye odaklanmalıyız.

Ligde 2.'lik koltuğunu geri istiyorsak mutlaka kazanmamız lazım. Bu sezonun en önemli maçı. Bu formaya aşık olduğunuzu ve para için oynamadığınızı çok iyi biliyorum. Sizlere güvenim sonsuz. Bu yüzden derbi karşılaşmasının primini belirlemeyi kaptan İbrahim Toraman'a bırakıyorum. O hangi rakamı uygun görürse galibiyet priminiz o olacak.”

Vatan/Erdal Cömert