SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, TFF’nin İstinye binasına geldi, savunmasını verdi, arka kapıdan çıktı. Tecrübeli hocanın savunmasında “Ceza alırsam bu hukuka ve vicdana sığmaz” dediği öğrenildi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun başlayacak kritik toplantısı için İstinye’ye geldi. Futbol Federasyonu’nun binasına 14.40 sularında gelen Terim, PFDK üyelerinin karşısına 15.00’de çıktı. Terim’in yanında iki kulüp avukatı ile idari menajer Cenk Ergün de yer aldı. 1 saat 45 dakika süren savunmanın ardından Terim’in, ana kapının yerine arka kapıdan binayı terk etmesi ise kafaları karıştırdı.

Terim savunmasında ne söyledi?

Skorer’in haberine göre; Terim ifadesinde hakem ile diyaloğa girmenin yanlış olduğunu kabul ettiğini ancak hiçbir şekilde hakemin küfür ve hakaret sayılabilecek nitelikte sözler sarf etmediğini söyledi.

Terim, ifadesinde Serkan Çınar’a yönelik şu sözleri söylediğini kabul etti ve ifadesini şu şekilde verdi:

“Bana raporunda küfür etti yazma zevkini tattırmayacağım dedim. Hiçbir şekilde şahsına veya değerlerine hakaret sayılabilecek bir söz söylemedim. Her maçta olabilecek türden bir diyalogdu. Türkiye’de çok maçta benim konuşmamın çok üstünde hakeme yönelik itirazlar oluyor. Bu diyalogdan ötürü benim ceza almam hukuka ve vicdana sığmaz. Zaten hakem raporu da benim size verdiğim ifademi doğruluyor. Sözlerimin hiçbir hakaret niteliği yok. Maçın tansiyonu ile aslında olmaması gereken bir tepkim söz konusu.”

G.Saray Teknik Direktörü Terim’in hakem tarafından tribüne gönderildikten sonra oyuna müdahale ettiği şeklindeki suçlamaya karşılık ise “Oyuncum golü atmış, tribüne bana koşmuş, gelme mi diyeceğim. Maçın yüksek tansiyonu ile bizim bulunduğumuz tribünde hareketlenme oldu. Burak bana doğru koştuğu için ben de onu tebrik ettim” şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

Bu arada yardımcı antrenörler Hasan Şaş, Ümit Davala ile İdari Koordinatör Şükrü Hanedar ise savunma yapmayacak.

Yayınlanma Tarihi:21:01,