SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya’da doğan ve uzun yıllar gurbetçi olarak bu ülkede kalan Tekin Şentürk, yaklaşık 6 ay önce ailesi ile beraber kesin dönüş yaptıkları Altınoluk’ta yaşamını sürdürüyor.

Tam bir Maradona hayranı olan Şentürk, Avrupa’da yaşadığı için birçok ünlü futbolcuyla tanıştığını ancak Maradona’nın yerinin başka olduğunu ifade etti.

Şentürk Maradona’ya olan hayranlığı ile ilgili şunlar söyledi:

”Maradona, çok sevdiğim, gerçekten 10 numara oyuncu. Evlenmeden önce çocuklarımın ismini Maradona koyacağıma karar verdim. Allah dualarımı kabul etti, 3 erkek çocuğum oldu. Şu anda 7 yaşında olan ilk oğluma ‘Diego Mohammed’, 2 yaşındaki ikinci çocuğuma ‘Armağan Armando’, henüz 20 günlük olana da ‘Alptekin Maradona’ ismini koydum. Üçünün de doğumu Almanya. 20 günlük bebeğin doğumu için Almanya’ya gittik. Duyanlar önce şaşırıyor, sonra çok hoşlarına gidiyor. Bir Türk olarak bu isimleri koymak çok güzel diye yorumlar alıyorum. Şu ana kadar kötü bir tepki hiç almadım. Birçok kişi, ‘bunu yapmak cesaret ister’ diyor.”

Şentürk, Türkiye’de kimlikleri çıkarırken de birçok kişinin ilgisini çektiğini belirterek, ”Pişman olup olmadığımı soruyorlar. Halen Maradona hayranıyım. Pişman da değilim. Çocuklarımın çok güzel isimleri var” dedi.

Yayınlanma Tarihi:19:00,