SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2004-12 yılları arasında Beşiktaş'ta başkanlık yapan şimdiki TFF Başkanı Yıldırım Demirören, geçtiğimiz pazar günü yapılan Yıllık Olağan Mali ve İdari Genel Kurul'da genel kurul üyeleri tarafından ibra edilmemişti. Ayrıca Beşiktaş'ın şimdiki başkanı Fikret Orman'a da Demirören hakkında dava açma yetkisi verilmişti. Bu kararın ardından tepki gösteren Yıldırım Demirören harekete geçti ve kararın iptali için dava açtı. İstanbul Ticaret Mahkemesi'ne verilen dilekçeyle, alınan kararın ‘yasal ve maddi dayanaklarla temellenmediğini' belirten Demirören, Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş.'yi mahkemeye verdi.

ADNAN POLAT DA BAŞVURMUŞTU

Bu dava dilekçesinin önemli bir yanı daha bulunuyor. Elinde 104 milyon TL'lik borç senedi bulunan Demirören, başvurusunun ardından Beşiktaş'tan alacaklarını tahsil etmek için de harekete geçecek. Hatırlanacağı üzere 2008-11 yılları arasında G.Saray başkanlığı yapan Adnan Polat da ibra edilmemiş ve kararın iptali için aynı gerekçeyle dava açmıştı. Geçtiğimiz günlerde mahkeme sonuçlandı ve Adnan Polat haklı bulundu. Yani bu karar, Demirören için emsal teşkil edecek nitelikte.

Öte yandan Demirören daha uzun süre mahkeme koridorlarını aşındıracak gibi görünüyor. Çünkü Taksim'de, İstiklal Caddesi'ne yapılan Demirören AVM inşaatı sırasında ‘korunması gereken kültür varlığı' olarak tescillenen binada yıkım yapıldığı için 5 yıl hapis istemiyle hakkında dava açılan Demirören yargılanmaya başlandı.

Yayınlanma Tarihi:09:07,