SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçtiğimiz hafta Şampiyonlar Ligi 2. tur ilk maçında G.Saray ile karşılaşan Schalke'ye UEFA'dan kara haber var. Hatırlanacağı üzere Alman ekibinin yetkilileri, maçın oynanmasını beklemiş ardından büyük tehdit olarak gördükleri Didier Drogba'nın geçici lisansla Şampiyonlar Ligi'nde forma giyemeyeceğini iddia ederek UEFA'ya itirazda bulunmuştu. Hatta beklentilerini hükmen galibiyete kadar yükseltmişlerdi. Ancak Schalke 04'ün kurnazlığı UEFA'ya sökmedi. Avrupa futbolunun patronu, Almanların Didier Drogba için yaptığı itirazı reddetti.

Konuyla ilgili dün toplanan UEFA, G.Saray lehine karar verip Drogba'nın Devler Ligi'nde forma giymesine mani bir durum olmadığına hükmetti. Alınan karar sarı-kırmızılılara tebliğ edildi. G.Saray Yönetimi de resmi twitter adresinden kararı kamuoyuna duyurdu.

Aslında bu karar sarı-kırmızılıların beklentisiyle bire bir örtüşüyordu. Zira G.Saray Yönetimi, Schalke maçından önce Drogba'nın oynamasının herhangi bir sıkıntı yaratıp yaratmayacağını Türkiye Futbol Federasyonu'na sormuştu. TFF de UEFA yetkilileriyle görüşüp, hiçbir sıkıntı yaşanmayacağını sarı-kırmızılılara iletmişti. İşin özü: Didier Drogba, Schalke deplasmanında sahada olacak.

Bahadır ÇOKİŞLER / AMK

Yayınlanma Tarihi:19:30,