SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

La Liga ve Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunun çok daha önemli olduğunu vurgulayan Xavi, bir an önce takım olarak toparlanmalarının şart olduğunu dile getirdi.

Barcelona forması giyen Xavi, Real Madrid mağlubiyetinin ardından kendileri için Kral Kupası’nın daha az öneme sahip olduğunu belirtti.

Barcelona ve Real Madrid, 1-1 biten karşılaşmanın rövanşında dün akşam Camp Nou’da kozlarını paylaştı. Cristiano Ronaldo’nun 2 ve Raphael Varane’ın tek golüne karşılık Jordi Alba’nın sayısı yeterli olmadı ve Real Madrid finale yükseldi.

Maçı değerlendiren Xavi, “Milan maçının ardından hayal kırıklığı yaratan bir sonuç daha aldık. Fakat ne olursa olsun yolumuza devam etmemiz lazım. Evet, kupayı kazanma fırsatını geri teptik ama bizim açımızdan daha az önemliydi.” dedi.

Real Madrid ve Milan ile oynanacak maçlar hakkında da konuşan Xavi, “Önümüzde hâlâ son derece önemli 2 kupa daha var. Hafta sonu Madrid karşısında galip gelerek kendimize gelmemiz şart.” dedi ve cumartesi günü alınacak bir galibiyetle moral bulmak istediklerini ifade etti.

Barcelona, 25 haftası geride kalan La Liga’da topladığı 68 puanla zirvede yer alıyor. (Goal)

Yayınlanma Tarihi:16:31,