SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray'ın yıldız futbolcuları Selçuk İnan ve Burak Yılmaz, Orduspor maçında teknik direktör Fatih Terim’in tribüne gönderilmesinin kendilerini hırslandırdığını söyledi. Galatasaray'ın yıldız futbolcuları Selçuk İnan ve Burak Yılmaz Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapılan antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Orta saha oyuncusu Selçuk İnan, son 5 maçta 13 puan aldıklarını hatırlatarak, “Bu bizim hedeflediğimiz bir seriydi. Bunun için gerçekten mutluyuz. Ama bunu devam ettirmek istiyoruz. Çünkü artık telafisi olmayan maçlar oynuyoruz. Ligin sonlarına yaklaşılıyor. Ben hem takımın hem de kendi performansımdan memnunum. Zaten bunların ikisi birbirleriyle orantılı. Bunu bu şekilde devam ettirip sezon sonunda yeniden mutlu sona ulaşmak istiyoruz” dedi.

“ORDUSPOR MAÇINDA HOCAMIZ HAKSIZ ŞEKİLDE ATILDI”

Orduspor maçında teknik direktör Fatih Terim'in ikinci yarının başında haksız bir şekilde atıldığını aktaran İnan, “Söylenilen hakaretler yalan. Çünkü bende hocanın yanındaydım. Açıkçası hocanın neden atıldığını hiçbirimiz anlayamadık. Bizim işimiz sahaya çıkıp o maçı çevirmekti. Bu da bizi azda olsa hırslandırdı. Daha sonra elimizden geleni yaptık ve güzel bir galibiyet oldu. Ama dediğim gibi içeride hiçbir şey olmadı. Hocamız bırakın hakeme hakaret etmeyi kendi futbolcusuyla konuşurken bile kelimeli seçerek konuşuyor” şeklinde konuştu.

“ATACAKSAN BÖYLE GOL ATACAKSIN”

Orduspor maçında kendi kalesine attığı golün sorulması üzerine Selçuk, “Kariyerimde ilk kez böyle bir gol oldu. ‘Atacaksan böyle gol atacaksın' diye bir laf vardır. Aynen o şekilde bir oldu. Golün nasıl olduğunu anlayamadım. Topun oraya gitmesi inanılmaz bir şeydi. Ama güzel gol oldu” diyerek esprili bir yanıt verdi.

“6 PUAN ÖNDE OLMAMIZ BİZİ REHAVETE SOKMUYOR”

Ligde rakiplerle olan 6 puanlık farkın kendilerini motive ettiğini anlatan Selçuk, “6 puan önde olmamız bizi rehavete sokmuyor. Geçen sene 9 puan öndeydik ama son maçta şampiyon olduk. 3 puanlı sistemde hiçbir şey belli olmuyor. Her zaman iyi olmanız gerekiyor. Bizde bunun farkındayız”

Bir gazetecinin “Fenerbahçelilerin puan farkını 3 olarak göstermesini nasıl değerlendiriyorsun?” sorusunu Selçuk İnan, “Futbolda oynanmadan kazanılmıyor. Her şey sahada belli oluyor. Öyle diyorlarsa kendi fikirleridir. Ama sahaya çıkınca her şey belli olur” diye yanıtladı.

BURAK YILMAZ: “ORDUSPOR MAÇINDA BİZİ MOTİVE EDEN HOCAMIZIN ATILMASI DEĞİL HOCAMIZA YAPILAN HAKSIZLIKTI”

Galatasaray'ın golcü oyuncusu Burak Yılmaz, Orduspor maçında kendilerini motive eden Fatih Terim'in atılmasının değil yapılan haksızlığın olduğunu anlatarak, “Bende hocamızın yanındaydı. Hiçbir şekilde kötü bir söz, kötü bir hareket asla görmedim. Hepimiz futbol sahalarında neler olduğunu, neler yaşandığını görüyoruz. Eminim ki bu tünelde yaşanılanlar onlarla mukayese edilmeyecek bir şeydi. Bize yapılan haksızlık bizi motive etti. Bizde gerekeni yaparak maçı çevirdik. O yüzden ayrı bir mutluyuz” diye konuştu.

“HEDEFİMİZDEKİ YOLDA HER ŞEYİ EZİP GEÇEREK MUTLU SONA ULAŞMAK İSTİYORUZ”

“Attığın gollerle sürekli Avrupa basınında yer alıyorsun. Sezon sonunda transferi düşünüyor musun?” şeklindeki soruya Burak, “Bunlar gurur verici şeyler. Ben takımıma elimden geldiğince faydalı olmak istiyorum. Performansımda hocalarımın ve takım arkadaşlarımın ayrı ayrı emeği var. Biz bir bütünüz. Her şey birbiriyle orantılı. Takımımız iyi oldukça bende iyi oluyorum. Ben iyi oldukça takımda iyi oluyor. Takım arkadaşlarım bireysel anlamda çok iyi çalışıyorlar. Hedefimizdeki yolda her şeyi ezip geçerek mutlu sona ulaşmak istiyoruz” cevabını verdi.

Drogba ve Sneijder'in çok büyük futbolcular olduğunu belirten Burak, “İkisi de hem şuanda hem de gelecekte çok büyük katkılar sağlayacaklar. Böyle futbolcularla oynamak benim adıma gurur verici. Takımımızda birbirinden değerli futbolcularımız var. Hepimiz burada bir aileyiz. Gollerim benim için gurur verici” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:14:56,