SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Gündoğan Beldesine otel yaptıran Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekemerdan'ı ziyaret ederek basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Beşiktaşlı olan Bodrum Kaymakamı Gödekmerdan'ı ziyaret eden Fikret Orman, hafta sonu Fenerbahçe ile oynayacakları derbi maçı değerlendirdi. Orman, “Fenerbahçe ile tarihi bir maç oynayacağız. İnönü Stadı'nda oynayacağımız son büyük maç olacak. Kavgasız gürültüsüz bir maç olmasını diliyorum. Beşiktaş kulübü ağırlama açısından gelen yöneticileri en iyi şekilde ağırlayacaktır. Maç hak edenin kazanacağı şekilde gelişmesini istiyoruz. Şerefi ile oynayan hakkı ile kazanan bir kulübüz” dedi.

İNÖNÜ'YE SPONSOR İSMİ GELİYOR

Yeni stat projesi ile birlikte stat isminin de değişebileceğini kaydeden Fikret Orman, “Stat isminin değişeceğini söyledik ama şu manada söyledik. Ülkemizde stat isimlerini sponsorluklar alıyor. Örneğin Galatasaray Türk Telekom Arena diye geçiyorsa. Bizim stadın ismine de yüzde yüz bir sponsorun ismi gelecek. Onla alakalı stadın ismi değişecek dedik. Biz kendi çizgimizde hareket etmeye, spor alanında hareket etmeye siyasete bulaşmamaya özen gösteren kulübüz” diye konuştu.

BEŞİKTAŞ MAÇLARI FENERBAHÇE ŞÜKRÜ SARACOĞLU STADI'NDA İnönü Stadı'nın inşaata girmesi ile birlikte Beşiktaş maçlarının oynanacağı yer hakkında da bilgi veren Orman, “Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı ihtimallerden bir tanesi. Bizim de arzu ettiğimiz bir stadyum, zaten bir sezon dışarıda oynayacağız. Şu ana kadar Fenerbahçe yönetimi ile bir konuşmamız bir uzlaşmamız olmadı. Fenerbahçe yönetimi ile görüşeceğiz. Onlar bize dost yapıcı ellerini uzatarak yaklaşıyorlar. Biz de bu durumdan memnunuz açıkçası” dedi.

“BEŞİKTAŞ'IN BİR KURUŞUNU DAHİ YEDİRMEM”

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, eski başkan ve şu anda TFF Başkanı Olan Yıldırım Demirören'in kulüpteki alacaklarının sorulması üzerine, “Kongrede bunları konuştuk, 6 saatlik bir kongreydi. Biz belirli bir nezaket içerisinde kulübümüzü yönetmeye çalışıyoruz. Bu nezakete de devam edeceğiz. Ben kimseye Beşiktaş'ın bir kuruşunu dahi yedirmem. Ben ancak Beşiktaş'ın menfaatleri ile hareket ederim. Bu kim olursa olsun geçerli. Bizim görevimiz budur” diye konuştu. Daha sonra ise Bodrum Kaymakamı Dr Mehmet Gödekmerdan, Fikret Orman'a el dokuması kilim hediye etti.