SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Menajerim ve ailemle alternatifler yaratmaya çalışıyoruz’

Shakhtar Donetsk dışında Schalke 04 ile de görüştüğü iddia edilen Roberto Hilbert, Beşiktaş'taki geleceğinin belli olmadığını söyledi. Sivas deplasmanında galibiyeti getiren golü kaydeden Alman futbolcu, “Beşiktaş ile yeni kontrat imzalayıp imzalamayacağımı henüz bilmiyorum. Menajerim ve kulüp şimdiye kadar bir kez temasa geçtiler ama daha sonra bir görüşme olmadı. Ben menajerim ve ailem ile sürekli konuşup geleceğim hakkında alternatifler çıkarmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki bir aylık dönemde bir şeyler netleşmiş olur” dedi.

‘TÜRKİYE’DE MUTLUYUM’

Beşiktaş’ta ve Türkiye'de mutlu olduğunu söyleyen Hilbert, “Yeniden kulübümle anlaşmak istiyorum. Bu sene kendimi daha iyi gösterebildim. Takımda en çok maçta oynayan, en çok dakika alan oyuncuyum” diye konuştu.

‘FENERBAHÇE’Yİ YENMELİYİZ’

Feda sezonunda ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen Hilbert, “Sezona başlarken kimse buralarda olacağımızı beklemiyordu. Elimizde hala ligi ilk ikide bitirmek için çok ciddi bir şans var. F.Bahçe maçını kazanıp yolumuza devam etmeliyiz. F.Bahçe'yi yenip bu sezonun ilk derbi galibiyetini almamız lazım” ifadelerini kullandı.