SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden Adanaspor Teknik Direktörü Levent Eriş, geçen sene ligin ikinci yarısında 5-6 maç kaybettiklerini, ancak ardından müthiş bir çıkış yakaladıklarını hatırlatarak, “Şimdi yine aynı tabloyu görebiliriz. Ama bugün ilk iki hedefinde hala yer alabilecek bir takımımız var” dedi.

Birbirinden değerli 11 final müsabakası oynayacaklarını ifade eden Eriş, “Umarım istediğimizi ve düşündüğümüzü masal anlatmadan, gerçeklerden yola çıkarak vereceğimiz mücadele sonuna kadar sürecektir. Hedefimize ulaşmak için elimizden geleni yapacağız. Bu konuda asla dezavantajlı değiliz. Herkes nasıl ilk ikiye yakınsa bizde o kadar yakınız. Çünkü bize gelecek bir çok takımın olduğunu da varsayarsak bizim dezavantajlı olmadığımızı söylemek zor değil” diye konuştu.

Eriş, kaybetmemek ve mücadele gücünü üst seviyede tutmak için ellerinden geleni vereceklerini kaydederek, “Geçen sene hatırlarsanız 2. devrede 5-6 maç kazanamadık, ama kaybetmedik de. Sonrasında çok büyük bir çıkış yakaladık. O çıkışla birlikte finale kadar gittik. Şimdi yine aynı tabloyu görebiliriz. Ama bugün ilk iki hedefinde hala yer alabilecek bir takımımız var. Bugün geçen seneki mücadelenin yarısını versek ilk ikide olacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Adana Demirspor maçında müthiş bir taraftar gördüğünü vurgulayan Levent Eriş, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Ben bu hafta bütünleşmeyi tribün yönünden müthiş gördüm. Bazen birliktelikler bizi çok farklı, çok güzel yerlere götürebilir. Bu camia bu birlikteliğini sürdürsün, bu takım performansını çok daha üzerine çekecektir. Çünkü 11 maç kaldı. Tecrübeli oyuncuların artık devreye girme zamanı geldi diye düşünüyorum. İnşallah bu kardeşlerim kalan 11 maçta en iyi seviyede mücadele edecek.”