SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya’nın bir dönemine oynadığı futbolla damga vuran Torsten Frings, profesyonel futbolculuk hayatına son verdiğini açıkladı.

36 yaşındaki Frings son olarak 29 Haziran 2011’den bu yana Amerika Futbol Ligi (Major League Soccer) takımlarından Toronto FC’de futbol hayatına devam ediyordu.

Tecrübeli futbolcu bugün yaptığı basın açıklamasında, sezon öncesi hazırlıklarında yapılan testler sonrası yaşadığı sakatlığı geçmesinin zor gözüktüğü kararına vardıklarını belirterek kariyerine son verdiğini açıkladı.

Takımın kaptanlarından da biri olan Frings, takımı için her zaman en iyisini yapmayı arzuladığını ancak bunun mümkün olamayacağını dile getirirken, “Burada oynamaktan hep keyif aldım. Kulübe bundan sonrası için en iyisini diliyorum. Eminim ki başarılı sonuçlar almaya devam edecekler.” dedi.

Basın toplantısında Torsten’in vedası hakkında konuşan kulüp başkanı Kevin Payne, “Torsten’e Toronto Futbol Kulübü’ne kattıkları için teşekkür ediyoruz. Takıma sahada liderlik edemeyeceği için hepimiz çok üzgünüz. Avrupa’daki projelerimizde bize destek vermek konusunda anlaştığımız için de çok mutluyuz. Onun için geleceğinde en iyisini diliyoruz. ” açıklamasını yaptı.

Frings’in kariyerine son veren sakatlık 27 Haziran 2012’de oynanan mücadele sırasında gerçekleşmiş ve sonrasında geçirdiği atroskopi ameliyatı sonrası sezonu kapadığı açıklanmıştı. Alman futbolcu 2011-12 sezonunda takımının CONCACAF Şampiyonlar Ligi’nde yarı final oynamasında ve 2012’de Amway Kanada Şampiyonası’nın kazanmasında büyük katkı sağlamıştı.

Almanya Milli Takımı’nın 79 kez formasını giyen oyuncu 2008 yılında Avrupa Şampiyonası’nda 2. olan kadroda yer alırken, Bundesliga’da geçirdiği 14 sezonda Werder Bremen, Borussia Dortmund ve Bayern Münih formalarını giydi.