SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig'de artık her maçını final havasında oynayan F.Bahçe'de değişimin en belirgin sebebi, hırs ve mücadele. Sarı-lacivertli taraftarların da sezon başından, hatta geçen sezonlardan bu yana beklediği tek şey oyuncularının mücadele etmesiydi. VE F.Bahçeli futbolcular, üzerlerine düşen sorumluluğun farkına vararak adeta tekmeye kafa sokmaya başladılar. Takım olarak rakibi ısıran sarı-lacivertlilerde öyle 3 isim var ki 3-1 kazanılan Kasımpaşa maçında, karşılaşmanın tüm kaderini değiştirdiler.

TOPLAM 22 KEZ

Şimdi size Kasımpaşa önünde alınan zaferin sırrını açıklıyoruz. Bir kere galibiyet, mücadelenin en üst seviyeye çıkmasıyla geldi. Bu mücadeleyi üst seviyeye çıkaran 3 isim ise Emre, Meireles ve Kuyt'tı. Sarı-lacivertlilerin orta sahasında mücadele eden Emre 7, Meireles 7 ve Kuyt 8 olmak üzere hücum bölgesinde toplam 22 top kazandı rakipten. Yani orta alanda resmen kimlik kontrolü yaptı bu 3 futbolcu.

Tabii sadece topu çalmakla kalmadı F.Bahçeli yıldızlar. Belözoğlu yüzde 86, Meireles yüzde 89, Hollandalı yıldız ise yüzde 89 pas yüzdesiyle oynayarak topun F.Bahçe'de kalmasını sağladı, Kasımpaşa'nın direnç göstermesine fırsat bile vermedi…

İrfan YİRMİBEŞ / AMK

Yayınlanma Tarihi:20:13,