SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Heerenveen karşısında alınan yenilgiyle ligde beşinci sıraya gerileyen Twente’nin deneyimli çalıştırıcısı görevinden ayrıldı.

Hafta sonunda Heerenveen karşısında alınan yenilginin ardından lider PSV’nin 6 puan gerisine düşerek beşinci sıraya gerileyince taraftarlar deneyimli teknik adamı istifaya davet etmişti.

Bu gelişmelerin ardından McClaren, 2014’e kadar sözleşmesi olmasına rağmen görevinden ayrıldı. İngiliz teknik adam yaptığı yazılı açıklamada, “Heerenveen yenilgisi sonrasında yönetimle biraraya gelerek takımın içinden geçtiği zorlu sürece çözüm yolları aradık, kulübün beklentileri hakkında konuştuk. Henüz bir ay kadar önce ikinci sırada olsak da son dönemlerdeki performansımız eleştirilere ve protestolara yol açtı.” ifadelerini kullandı.

McClaren kendi içinde yaptığı değerlendirmede istifadan başka çözüm yolu bulamadığını belirtirken, “Twente her zaman kalbimde yer alacak. Takımı bırakıyorum. Daha 10 maç var. Umarım ilk dörde girmeyi başarabilirler. Burayı hep güzel anılarla hatırlayacağım.” dedi.

51 yaşındaki teknik adam 2008-2010 yılları arasında da Twente’yi çalıştırmış ve bir şampiyonluk yaşamıştı. (Goal.com)