SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çaykur Rizespor, Boluspor galibiyetinin ardından bugün Çaykur Rizespor tesislerinde teknik direktör Mustafa Denizli yönetiminde hafta sonu kendi evlerinde oynayacakları Kartalspor maçının hazırlıklarına başladı.

Basına ilk 30 dakikası açık tutulan antrenmanda futbolcular Kondisyon ağırlıklı bir çalışma yaptı. Sakatlığı bulunan Cernat, Serkan ve izinli olan Cenk Ahmet idmana katılmadı. Boluspor maçında eli kırılan Cernat'ın bugün akşam saatlerinde İstanbul'da ameliyat olacağı ve bir süre yeşil sahalardan uzak kalacağı öğrenildi.

Antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Denizli, Boluspor maçında panikledikleri için istenmeyen bir futbol ortaya koyduklarını belirterek, “Panik yaşamayan takım dünyada yoktur. Her takım yaşar. Özellikle bu tür altı puanlık maçlarda bu tür panikler rakibin iyi olmasından değil sizim yaşadığınız o kötü durumdan kaynaklanır. Biz bunu yaşadık. Oyunun geneline bakıldığında 70 dakikalık periyot da oyunu kopartacak pozisyonlarımız var. 1-0'lık sonuç son derece riskli bir sonuç. Özellikle ikinci yarıda yediğimiz goller bireysel hatalardan kaynaklanıyor. Bunun tedirginliği olabilir. Tüm bunların yanında rakibin ortaya koyduğu kaybetmeme hırsı takdire değerdi.”dedi.

Bolu maçında oyunu dengeleyebilecek fizikteki oyuncuları orta sahada değerlendirdiğini belirten Denizli, “Kulübeden bizim beklentilerimiz riskli dönemlerde başkadır, avantajlı dönemlerde başkadır. Avantajlı dönemlerde burada orta sahada oyunu dengeleyebilecek fiziki yeterlilikteki, oyunu dengeleyebilecek arkadaşları tercih ettik. Ancak bu bir teorik düşüncedir. Her zaman gerçekleşmez. Pratiğe dönüştüğünde bazı farklılıklar olabilir. Bu hafta onu yaşadık ancak fazla önemli değil” dedi.

“ACILARA DAYANMAK ZORUNDAYIZ”

Çaykur Rizespor teknik direktörü Mustafa Denizli, sakatlıklara rağmen fedakarlık yapılması gereken riskli bir dönemde olduklarını vurgulayarak, “Cernat bugün ameliyat olacak. Elinde ciddi bir kırık var. Dün bir kez doktorları ile görüştüm. Onun sağlığına zarar vermeden en kısa sürede, öyle bir dönemdeyiz ki bizim için artık saat ve dakikaların önemi var. Umut ediyorum ki hem kendine hem de rakiplerine risk unsuru oluşturmadan ondan en kısa sürede istifade edeceğiz. Çünkü öyle bir tablo ile karşı karşıyayız ki Cernat o pozisyona rağmen oyunu bitirdi. Kırık elle oyunu tamamladı. Biz artık acılara dayanmak zorundayız. Acılara da katlanmak durumundayız. Dikensiz gül bahçesi olmaz. Dikenleri ile acıları ile ilerleyeceğiz. Tüm bunlar da fedakarlık gerektiren konulardır. Bu takım da bu fedakarlığı yapacak her türlü futbolcuya sahiptir.”dedi.

Yayınlanma Tarihi:12:56,