SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maçın açılış ve kapanış gollerini kaydeden Galli yıldız, son dakikada uzaklardan attığı füzeyle takımına galibiyeti getirdi. Spurs’u Şampiyonlar Ligi’ne taşımaya niyeti kesin olan 23 yaşındaki yıldız oyuncu, “Ben, sadece, futboldan zevk alıyorum. Takımın da iyi oynuyor olması işlerimi kolaylaştırıyor. Fakat olay bende değil takımda.” diye konuştu. Sky Sports‘a açıklamalarda bulunan başarılı oyuncu, önlerindeki Chelsea maçı hakkındaysa, “Çok zorlu ve önemli bir maç. Şampiyonlar Ligi’ne kalmak istiyoruz. Rakibimiz de çok güçlü bir takım.” dedi.

West Ham galibiyetinin de çok önemli olduğunu belirten Bale, “Bizim maçımız son maçtı, diğer maçların skorlarını biliyorduk. Üçüncülük şansımız doğunca buna inandık ve büyük bir zafer elde ettik. Şampiyonlar Ligi’ne kalmak hedefimiz.” şeklinde konuştu.

Maçın büyük bölümünde Tottenham tek kale oynadıysa da biri penaltıdan olmak üzere iki net gol bulan West Ham, maçın son anına kadar skora ortak oldu. Jaaskalainen’in de çok formda olması, Londra ekibini gol yollarında etkisiz kıldıysa da Bale’in uzaklardan yolladığı füzesi maçın skorunu tayin etti.

Galibiyeti kesinlikle hak ettiklerini söyleyen milli futbolcu, “Maç boyu sayısız fırsat yakaladık, özellikle kornerlerden. Steven Caulker çok fırsat yakaladı, direkten dönen toplarımız oldu. Adebayor kolay bir pozisyonu değerlendiremedi. Ama sonuçta galip geldik. Potansiyelimizin ne kadar yüksek olduğunu biliyoruz. Bu ay son dakikalarda gol atarak kazandığımız çok maç oldu. Bu sayede son ana kadar kazanabileceğimize inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Goal.com

Gareth Bale, Tottenham’ın Avrupa Ligi’nde Lyon’u elemesinde büyük rol oynadı.