SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de 23. hafta mücadelesinde Orduspor’u konuk eden Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim’in, karşılaşmanın devre arasında tribüne gönderilme sebebi hakkında bilgiler de gelmeye başladı.

Galatasaray, Orduspor karşısında devreyi 2-0 yenik kapatıp soyunma odasına giderken, sarı kırmızılı ekibin teknik patronu Fatih Terim’in, hakem Serkan Çınar’ın yanına giderek, önce alkışladığı, sonra da, “İlk yarıda maçı katlettin, aferin. Çık ikinci yarıyı da katlet” dediği öğrenildi. Terim, hakeme küfür sayılacak bir hakarette bulunmadığı bildirildi. Terim’in bu hareketi sonrasında aldığı ceza ile geçen yıl ertelenen cezasının da birleştirilerek yönetmeliğe göre katlamalı uygulanacağı bekleniyor.

Fatih Terim’in, tribüne gönderilmesi sonrasında maçın ardından açıklama yapma şansı da ortadan kalktı. Hakemin Fatih Terim’i atmasını protesto eden yardımcısı Ümit Davala da maç sonu basıp toplantısına katılmadı. Fatih Terim, maçtan sonra takım otobüsüne binmeyip, hastaneye kaldırılan Ordusporlu Barral’ı ziyaret etti.

Bu arada Barral’ın hastanelik olduğu pozisyonda çarpışan Drogba da hastaneye giderek meslektaşını ziyaret etti. Drogba, olay ve maç ile ilgili açıklama yapmaktan kaçındı.

TERİM’E DUBLE CEZA YOLDA 

Hakem tarafından maçın devre arasında tribüne gönderilen Terim bu davranışından dolayı PFDK'ya sevkedilecek.

Tecrübeli çalıştırıcı hatırlanacağı üzere geçen sezon oynanan Trabzonspor mücadelesinde hakeme yönelik hareketlerinden dolayı 3 maç ceza almıştı. Fakat Tahkim Kurulu, Beşiktaş karşılaşmasında 1 maç cezasını çeken Terim'in kalan 2 maçlık cezasını ise 1 yıl süre ile ertelemişti.

Orduspor karşılaşmasından da ceza alması beklenen Fatih Terim'in geçen sezondan kalan dosyasının da raftan indirileceği ve PFDK'dan gelecek karara göre +2 maç daha ceza alabileceği söyleniyor.

Yayınlanma Tarihi:09:21,