SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Jose Mourinho, Real Madrid’in başında ilk defa 29 Kasım 2010’de Barcelona ile La Liga’da karşılaştı. Camp Nou’da oynanan maçı 5-0 kaybeden Portekizli ünlü teknik adam ve ekibi büyük hezimete uğradılar. Bernabeu’daki rövanş maçına mutlaka kazanma arzusuyla sahaya çıkan Madrid ekibi evinde bir puana razı olmuştu. Maçın golleri ise iki ezeli rakip Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi’den gelmişti.

Aynı sezon Şampiyonlar Ligi yarı finalinde karşılaştılar. İlk maçı Barceona deplasmanda 2-0 kazanmış, kendi evinde de 1-1 berabere kalarak finale adını yazdırmıştı.

2010-2011 sezonunda Jose Mourinho’lu Real Madrid’in yüzü Barcelona karşısında gülmedi. 2011-2012 sezonunda ise ilk karşılaştığı maçta Madrid kendi evinde ezeli rakibine 3-1 yenilmiş ancak diğer maçta deplasmanda Katalan ekibini 2-1’lik skorla geçerek büyük bir mutluluk yaşamıştı. Jose’li Madrid için bu galibiyet bir dönüm noktasıydı. Ezeli rakibi karşısında 3 puanın sahibi olmuş ve Barcelona’ya karşı maç kazanacaklarını bütün herkese göstermişti.

2011-2012 sezonu karşılıklı birer maçların kazanmasıyla geçmişti. 2012-2013 sezonun ilk yarısında Camp Nou'da oynanan mücadele ise Messi ve Ronaldo'nun karşılıklı golleriyle 2-2 sonuçlanmıştı.

Mourinho’nun Nou Camp’ta yüzü gülmüyor. Teknik çalıştırıcı Madrid’in başında Katalan ekibiyle Nou Camp’ta 6 kez karşılaşmış. Sadece bir maçı kazanabilen Real Madrid, üç defa berabere kalmış, 3 kez de yenilgi yüzü görmüştü.

Bu akşam Kral Kupası maçında yine iki ezeli ekip karşı karşıya geliyor. Barcelona’nın sahası Nou Camp’ta oynanacak olan nefes kesen mücadelenin sonucu dünya tarafından merakla bekleniyor.

 

 

 

 

 

Yayınlanma Tarihi:16:31,