SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Premier Lig ekiplerinden Swansea’yi çalıştıran Michael Laudrup, Real Madrid taraftarının kendisine yönelik ilgisine karşın gelecek sezon da Galler ekibini çalıştırmayı planladığını söyledi.

“As” gazetesi, geçtiğimiz günlerde yaptığı geniş katılımlı bir ankette, Real Madrid taraftarına, “Mourinho sezon sonunda takımdan ayrılırsa, yeni teknik direktörünüz olarak kimi görmek istersiniz” sorusunu yöneltmişti.

Ankete katılan 40 bin taraftarın yüzde 78’i Premier Lig ekiplerinden Swansea’yi çalıştıran Michael Laudrup’tan yana görüş bildirmişti. Rafael Benitez’e yüzde 14 Carlo Ancelotti’ye ise yüzde 8 oranında oy çıkmıştı. Ancak haftasonunda Swansea’ye İngiltere Lig Kupası'nı kazandıran Laudrup, takımından ayrılmayı düşünmüyor.

“1 YILLIK SÖZLEŞMEM DAHA VAR”

Real taraftarının Şampiyonlar Ligi kazanmış Benitez ve Ancelotti gibi çalıştırıcılara karşın kendisini tercih etmesinden büyük gurur duyduğunu söyleyen Laudrup, “Takımımla bir yıllık daha sözleşmem var. Niyetim gelecek sezon da Swansea’yi çalıştırmak” dedi.

İngiltere Lig Kupası finalinde Bradford city’i 5-0 yenen Swansea, Laudrup yönetiminde 100 yıllık tarihinin ilk büyük kupasını kazanmıştı. (NTVSpor)