SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin İdman Yurdu Başkanı Ali Kahramanlı, ligde kalmaları halinde futbolcularına Mercedes sözü verdi.

Başkan Kahramanlı, “Mersin İdman Yurdu köklü bir geçmişe sahip takımdır. Yıllar sonra Süper Lig sevinci yaşadık. Bu sevincin sürmesini istiyoruz. En büyük görev futbolculara düşüyor. Ben umudumu kaybetmedim, sizde kaybetmeyin. Takımımız kümede kaldığı taktirde futbolculara Mercedes otomobil verme sözünü veriyorum, artık top sizlerde” diye konuştu.

“İYİ MOTİVE OLURSAK BU LİGDE KALICI OLURUZ”

Süper Lig’e çıktığımız dönemde de aynı sözü verdiklerini ve bunu şampiyon olunca yerine getirdiklerini belirten Ali Kahramanlı, “Bu sözümüz takım içinde çok güzel bir motivasyon oluşturdu. O zaman Süper Lig’e çıkalım demiştik, futbolcularımız da gereğini yapıp, bizi şampiyon olarak lige çıkardı. Futbolcularımıza otomobil hediye etmiştik. Mevcut durumumuza baktığımız zaman en çok ihtiyaç duyduğumuz şeyin motivasyon olacağını görüyoruz. İyi motive olursak, bu ligin kalıcı isimlerinden birisi oluruz. Biz de bu yüzden futbolcularımıza bu kez ligde kalmamız halinde Mercedes marka otomobil hediye etmeyi düşünüyoruz. Futbolcularımız işinin gereğini yapsın, ligde kalmamızı sağlasınlar, arabayı da kapsınlar. Herkes işini aslanlar gibi yapsın, futbolcularımıza araba feda olsun” dedi.

“HAKEMLER DAHA DUYARLI OLSUN”

Bazı maçlarda hakem hatalarıyla karşı karşıya kaldıklarını da anlatan Kahramanlı, “Hakemler bazen hakkımızı alıyorlar. Hep aleyhimize düdük çalındı. Biz kimsenin hakkını almadık. Kimsenin hakkını da istemiyoruz. Sadece hakkımızın verilmesini istiyoruz. Bu anlamda hakemlerin de daha duyarlı davranmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“BURADA HAVLU ATMAK BİZE YAKIŞMAZ”

Kahramanlı, “6 maç aldığımızda işimiz kolaylaşacak. Takım daha yeni yeni oturdu. 1-2 sakat futbolcumuz daha var. Onlar da 2 haftaya kadar aramıza katılacak. Artık hiç bir mazeretimiz kalmadı. Bu hafta deplasmanda Kayserispor ile karşılaşacağız. Hazırlıklarımız sürüyor. Güçlü ve zorlu bir deplasmana gideceğiz. Ama biz de güçlü bir kadroya sahibiz. 29 yıl sonra lige katılan bir takımız. Burada havlu atmak bize yakışmaz” dedi.

Yayınlanma Tarihi:12:52,