SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hilbert'in sözleşmesi uzatılmayacak sağ beke Serdar Kurtuluş geçecek. McGregor Ada'ya satılacak, kaleye Trabzonsporlu Tolga Zengin gelecek.

Başkan Fikret Orman'ın Mali Genel Kurul'da “Sezon sonunda futbol takımında radikal değişiklikler yapacağız” sözlerinin şifresini AMK açıklıyor. Siyah-beyazlı kulüp, yabancı sınırının azalacağı önümüzdeki sezona yerli ağırlıklı bir kadro planlıyor. Transfer hazırlıklarını da buna göre yapan Beşiktaş, işe kale ve savunmadan başlıyor. Buna göre ilk kötü haber Roberto Hilbert'e verilecek. 29 yaşındaki Alman futbolcunun sezon sonunda bitecek sözleşmesi yenilenmeyecek. Hilbert'in yerine 2006-2009 yılları arasında siyah-beyazlı formayı giyen özellikle Tigana yönetiminde orta sahadaki futboluyla beğenilen Serdar Kurtuluş transfer edilecek. Devre arasındaki transferi son anda yatan 25 yaşındaki futbolcu için mali sıkıntı yaşayan G.Antepspor'un zorluk çıkarması beklenmiyor.

TRANSFERE BÜTÇE HAZIR

Kartal’ın diğer hedefi ise Trabzonspor kalesini Onur Kıvrak'a kaptıran Tolga Zengin. Allan McGregor'un performansından memnun olmayan siyah-beyazlı kurmaylar İskoç eldivene Premier Lig ekiplerinin ilgisini nakte çevirmeyi planlıyor. McGregor'un satışından 2 ila 3 milyon euro arasında bir gelir bekleyen Kara Kartal, bu paranın bir bölümünü 29 yaşındaki kaleci için kullanacak, kalanını ise transfer bütçesine aktaracak. Tolga da Beşiktaş'a iki nedenden sıcak bakıyor. Önümüzdeki sezon düzenli olarak oynamak isteyen tecrübeli futbolcu, Trabzonspor ile Beşiktaş arasındaki iyi ilişkiler nedeniyle bu kararının fazla tepki çekmeyeceğini düşünüyor. Milli eldiven, bu sezon 4'ü lig 4'ü kupa sadece 8 maçta forma giyebildi.

DEVRE ARASI GELECEKTİ YÖNETİME TAKILDI

Gaziantep, ocak ayı transfer döneminde Serdar'ı satarak borçları ödemek için Kasımpaşa ile el sıkışsa da anlaşma gerçekleşmedi. Devreye Beşiktaş girince, istenen bonservis 2'ye katlanındı ve işi sezon sonuna kaldı.

Ersoy ÖZDEM/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:20,