SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ruslar, Timsah'ın 10 numarası için astronomik bir teklif yaptı. Ancak tribünlerin sevgilisi olan Batalla konusunda taraftar tepkisinden çekinen Yazıcı'nın, “Onu satarsam, kulübü yakarlar. Batalla'ya ihtiyacımız var” dediği ortaya çıktı.

Bursaspor'da en çok merak edilen konulardan biri Pablo Batalla'nın sözleşmesinin ne zaman uzatılacağı. Normal şartlarda Arjantinli futbolcunun mukavelesi 2014'ün mayıs ayında bitiriyor. Yönetim, 2016'ya kadar nikah tazelemek istiyor. Ancak 29 yaşındaki oyuncunun kafasını karıştıran nokta, Lokomotiv Moskova'nın teklifi… Öyle ki Rus ekibi, Bursa'da yıllık 400 bin euro civarı kazanan oyuncuya 3 senelik yıllığı 1.8 milyon euro garanti ücretten sözleşme önerdi. Bonservisi konusunda da Bursaspor'a ilk etapta 6.5 milyon euro teklif edilirken, bu rakam son olarak 8 milyon euroya çıkartıldı. Ancak yeşil-beyazlı yönetim, başarılı futbolcuyu satmayı pek düşünmüyor. Bunun en büyük nedeni taraftar tepkisi. Sezon başından beri tribünler ile yönetim arasında ciddi bir problem var. Ve aradaki buzlar henüz yeni yeni eriyor.

400 BİNDEN 1.5 MİLYONA

Bu dönemde tribünlerin sevgilisi olan Batalla'yı satmak, ciddi sorunlar yaratabilir. Nitekim Başkan İbrahim Yazıcı'nın astronomik teklifte bulunan Rus kulübünün temsilcilerine, “Onu satarsam, kulübü yakarlar. Batalla bizim için çok önemli bir oyuncu ve ona ihtiyacımız var” dediği ortaya çıktı. Senelik 400 bin euro civarı kazanan Batalla'ya 2 yıllık yeni sözleşme öneren Bursaspor'un, Arjantinli futbolcunun ücretini 1.5 milyon euroya çıkartması bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi:08:17,