SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray-Ordu maçı sonrasında sarı kırmızılı teknik heyet ve futbolculardan hiçkimsenin resmi basın toplantısına katılmaması TFF yönetmeliğine göre cezayı gerektiriyor.

Teknik direktör Fatih Terim’in, hakem Serkan Çınar tarafından kulübeden tribüne gönderilmesi üzerine maç sonu basın toplantısına katılmayan sarı kırmızılılara bu eylem ceza olarak dönecek.

TFF bu konuda keseceği cezayı sarı kırmızılı kulübün yayın gelirinden tahsil edecek.

GALATASARAY CEZAYA İTİRAZ EDECEK

Teknik direktör Fatih Terim’in, Orduspor maçının devre arasında maçın hakemi Serkan Çınar tarafından kulübeden tribüne gönderilmesi sarı kırmızılı kulübü yine sıkıntıya soktu. Geçen yıl 3 Mayıs’ta Trabzon maçında hakem Cüneyt Çakır ile sözlü diyaloğa giren Terim’in cezası TFF yönetmeliğine göre, G.Saray Kulübü’nün başvurusu sonrasında ertelenmişti. İşte bu yüzden Terim’in Serkan Çınar ile yaşadığı olay katlamalı ceza almasını gündeme getirebilecek.

G.Saraylı yöneticiler ise Fatih Terim’in hakem Serkan Çınar’a yönelik hiçbir küfür veya hakarette bulunmadığını ve maçın gerginliği içinde hakeme sitem ettiği görüşünde. Hakemin raporu ve G.Saray’ın savunması sonrasında Fatih Terim’in cezası Disiplin Kurulu tarafından belirlenecek. Terim’e ağır ceza gelebileceği yönündeki görüşlere karşın, G.SarayYönetimi bu konuda ciddi bir savnma hazırlayacak. Terim’in Serkan Çınar ile yaşadığı diyalog sırasında yönetici Abddürahim Albayrak ve birçok yetkilinin bulunduğu biliniyor. G.Saray’ın Terim’e yönelik hazırlayacağı savunmada; hakem Çınar’ın Terim’in sitem içeren sözlerine karşın soyunma odasına girmeyip, ters ters bakması gerilimi artırdığı görüşünü taşıyor.

G.Saray 2 . Başkanı Ali Dürüst ve futbol şubesi sorumlusu Abdürrahim Albayrak, Fatih Terim’in hakeme hakaret unsuru taşıyan tek bir kelime sarfetmediği görüşünde birleşerek, teknik direktörlerinin ligin kritik bu döneminde ceza almaması için cok detaylı savunma hazırlayacakları öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:12:19,