SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türk futbol tarihinin unutulmaz anları

Fırat Budacı´nın ´Kaç yıl oldu´ isimli kitabından yapılan derlemeler, unuttuğumuz gerçekleri gözler önüne seriyor.

İstanbul Ligi dahilinde yapılan maçı, Galatasaray Spor Kulübü, Fenerbahçe Spor Kulübünü 7-0 yeneli 102 yıl oldu...
Beşiktaş Jimnastik Kulübü, kalecisiz olarak Fenerbahçe Spor Kulübü'nü deplasmanda 4-3 yeneli 9 yıl oldu...
Ümit Aktan,"Gollerimizi Hagi ile Arif attı sayın seyirciler,bu tablo bana büyük Türk bestecisi Hacı Arif Bey'i hatırlatıyor" diyeli 10 yıl.
Manisaspor - Bursaspor maçında hakem Metin Tokat'ın başına bir paraşütçü düşeli 7 yıl oldu.
Milli haltercimiz Hafız Süleymanoğlu, ellerini pudralarken kaldırış süresinin bittiğini belirten uyarı sesiyle irkileli 20 yıl oldu.
Hidayet Türkoğlu, Angola karşılaşması sonrası "Allah da yardım etti sağ olsun" diyerek samimiyetin sınırını zorlayalı 10 yıl oldu.
Beşiktaş - Malmö maçında Recep, nefis bir voleyle hayatının en güzel golünü kendi kalesine atalı 19 yıl oldu.
Ali Şen, Televole programında ailesini tanıtmaya "çocukları hanım doğurdu" diye başlayalı tam 18 yıl oldu.
Gazeteciye kafa atan Pascal Nouma, "Vurmadım. Otelin önünde sabuna bastı düştü. Ben içerdeydim where is the adalet" diyeli 12 yıl oldu.
Türkiye Ordu Milli Takımı, Amerika Ordu Milli Takımı'nı 19-0 yeneli tam 54 yıl oldu.
Spikerin Beşiktaşlı Ahmet Yıldırım'a sorduğu "2-1 yenildiniz ne düşünüyorsun?" sorusuna "maç 2-2 bitti" cevabını alalı 8 yıl oldu.
Yolspor'la oynadıkları maçta 25-0 yenilince , ligin ikinci yarısında rövanş maçına çıkmak istemeyen Seydilerspor'lu oyuncular Yolspor yöneticileri tarafından , "Söz bu sefer çok gol atmayacağız" diye ikna edildikten sonra , maç 27-0 biteli 6 yıl oldu..
Star gazetesi Galatasaray'ın Leeds United galibiyeti sonrası "Dingiltere" başlığını atalı 13 yıl oldu.
"Cem Zeng", "Bora Vang", "Şirin He", "Melek Hu" isimlerinden oluşan masa tenisi milli takımımızla 16.Akdeniz Oyunları'na katılalı 3 yıl oldu...
Hakan Şükür Güney Kore ile oynanan üçüncülük maçında 11. saniyede gol atarak, Dünya Kupası'nın 80 yıllık tarihinde en erken gol atan futbolcu ünvanını alalı 11 yıl oldu...
Fotomaç, "O.. çocuğu hakem millilerimizi yaktı" başlığıyla verdiği haberde "nonoş, allahsız, kelek" ifadelerini kullanalı 21 yıl oldu.
Telegol programının sunucusu Serhat Ulueren "Şimdi burada üzüm mü yiyeceğiz ağacı mı döveceğiz?" diyerek bağcıyı saf dışı edeli 7 yıl oldu.
Rıdvan Dilmen, "Şeytan mısın, şam şeytanı mısın nesin susar mısın?" diyen Bülent Ersoy'a bira şişesi fırlatalı 24 yıl oldu.
Tümer Metin "Tümer Metin'in ne kadar olduğunu, neyi ne kadar verebileceğini, neyi ne kadar istediğini ve istediği zaman neyi nerede, neyi ne kadar yapabileceğini bir tek ben biliyorum..." sözleriyle 'neyi' anlattığını merak ettireli 5 yıl oldu...
Pascal Nouma elini şortuna sokup tombala hareketi yapalı 10 yıl oldu.
Galatasaraylı futbolcu Sabri arkasında "Sarbi" yazan bir formayla sahaya çıkalı 9 yıl oldu.
Çekime gelmeden önce NTVye telefon açarak, Açım yemek ısmarlayın diyen Fatih Terim bir iki dakika sonraki ikinci aramasında, Sakın kebap ısmarlamayın, suşi ısmarlayın! ve üçüncü aramasında, Bol bol ısmarlayın, somonlu olsun diyerek kanalı uyaralı 7 yıl...