SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonluk yolunda çok önemli bir geri dönüşü gerçekleştiren Kanarya'yı dün gece tribünleri ateşledi.

90 dakika boyunca sahadaki futbolcuları ateşleyen sarı-lacivertli taraftarlar elde edilen galibiyetin mimarı oldu.

Fenerbahçe taraftarıyla güzel. Sarı-lacivertli futbolseverler dün 12. adam görevini kusursuz yerine getirdi ve galibiyeti getiren en önemli unsur oldu. 2013'te ilk kez Kadıköy'de kazanan Kanarya, Kasımpaşa karşısında müthiş geri dönüşünü tribünleriyle birlikte gerçekleştirdi.

SON haftalarda yönetim ile problem yaşayan taraftarlar dün gece tam anlamıyla tek yumruk oldu ve takımını ateşledi. Maçın hemen başında penaltı golüyle 1-0 geriye düşen futbolcuları 90 dakika boyunca sahada destekleyen tribünler, bütünleşmenin karşılığını 3 puanla aldılar.

Şampiyonluk yarışındaki bu önemli maçta son haftalardaki çıkışını sürdüren Fenerbahçe elde ettiği 3 puanla lider G.Saray'ı takibini sürdürdü. Maç öncesindeki demecinde camianın kenetlenmesini isteyen teknik direktör Aykut Kocaman, bu çağrısının karşılığını elde etmiş oldu.

Geçen yıl şike sürecinde ‘Hep destek tam destek' sloganıyla yola çıkan ve sarı-lacivertli futbolseverler, dün gece eski günlerine döndüler. 3-1'lik galibiyet sonrasında futbolcuları gönülden alkışlayan taraftarlar, bundan sonraki haftalarda da en büyük güç olacaklarını hissettirdiler.