SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, zorlu geçen Sivasspor maçında ancak son düdük çaldığında rahaf nefes alabildi. Bu sezon birçok kez son dakikalarda goller yiyen takımının Sivas önünde de öne geçtikten sonra zaman zaman panik yaşadığını gören ancak tüm müdahalesine rağmen bunu engelleyemeyen Aybaba, soyunma odasında oyuncularına şaka ile karışık sitem etti. “Ömrümü bitirdiniz” diyen Samet Aybaba, “Çok zor bir maç yaşadık. Ömrümden ömür gitti. İyi mücadele ediyorsunuz buna diyecek bir sözüm yok ama bazı bölümlerde oyundan çabuk kopuyorsunuz. Bu bölümlerde de rakip oyuna hakim oluyor” ifadelerini kullandı.

MEHMET AKYÜZ’E FIRÇA

Oyuncularından en çok 90'da oyuna giren ve uzatmalarla birlikte 5 dakika oynayan Mehmet Akyüz'ü eleştiren Aybaba, “Seni oyuna top tutman için aldık ama sen bütün topları kaptırdın. Kafamda saç kalmadı” diye sitemde sulundu.

MCGREGOR’A İLGİNÇ YORUM

Samet Aybaba, son haftalarda hatalı goller yiyen ancak Sivasspor maçında iyi bir oyun ortaya koyan McGregor için ise yakın çevresine ilginç bir tespitte bulundu. McGregor için “Kalemizde bir kaleci olduğunu bu maçta anladım” ifadesini kullanan tecrübeli çalıştırıcı sezonun genelinde kalede sıkıntılı bir süreç yaşadıklarını da bir bakıma kabul etmiş oldu. n

Ersoy ÖZDEM / AMK