SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Müthiş baskı 3 puanı getirdi

25 Şubat 2013

ÖYLE bir maç oynandı ki… Bir bakışta en az 4 kader anından bahsedebiliriz. Mehmet Topal'ın sebep olduğu penaltı pozisyonunun ardından maç iki takım arasında gidip geldi. Kasımpaşa ikinci golü Adem Büyük ile kaçırdığında Fenerbahçe için kader anıydı sanki. Sow oyuna girene kadar çaresizce koşan Webo partnerini gördükten sonra sahne aldı ve beraberlik golünü kaydetti.

KAZANMAKTAN başka seçeneği olmayan Fenerbahçe, henüz 2. dakikada yenik duruma düşünce iki takımın da oyun planı değişti. Aykut Kocaman'ın Stoch ile oyuna başlaması yanlış bir tercih değildi. Kasımpaşa erken gol bulmasaydı dün gece farklı bir Fenerbahçe izleyebilirdik.

MAÇIN akışına göre Sow'un oyuna girme zamanlaması da doğruydu. Cristian ile Sow takıma katıldıktan sonra Fenerbahçe daha dengeli hücum organizasyonları yaptı. Bir çok pozisyon üretildi. Kasımpaşa bu ikiliden sonra golü sadece kontrataklara bıraktı ve rakibinin üzerine fazla gidemedi.

KADIKÖY'de 77 gündür kazanamamak Fenerbahçeli futbolcuların üzerinde büyük bir baskı oluşturmuş. Bu yüzden son vuruşlarda ve kale içindeki pas alışverişlerinde panik yaptılar. TEMPOYU artıran Fenerbahçe futbol adına olumlu işler yapabiliyor. Ancak bu tempoya uyamayan isimler vardı. Meireles bir türlü beklenen çizgisine ulaşamadı. Gördüğü kritik kırmızı kartlar Portekizli'nin kimyasını bozmuş olmalı. Sadece savunmadaki işini yapıyor, hücumda yeterli desteği veremiyor. SON 10 dakikalık bölüm heyecan fırtınası gibiydi. Müthiş baskı kuran Fenerbahçe usta ayaklarıyla sonuca gitmeyi başardı. Aslında ikinci yarıdaki futbol ile galibiyeti çoktan haketmişlerdi. Ancak Kasımpaşa savunması çok direndi. İki penaltı düdüğü çalan Hüseyin Sabancı, zor bir 90 dakikayı geride bıraktı. İlk penaltı tartışılmazdı. İkincisi ise yoruma açıktı. FENERBAHÇE bu skorla ligdeki iddiasını sürdürdü. Son maçlarda dengeli futbol oynayan sarı-lacivertliler zor bir maçı çevirdi. Bu galibiyet ileriki maçlara olumlu katkı yapacaktır.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek