SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin İdmanyurdu taraftarları, yaklaşık 2.5 yıl önce Karşıyaka ile oynanan maçın ardından trafik kazası geçiren genç futbolcu Mustafa Aydın ve takımları için bir pankart hazırladı.

Mustafa’nın yeniden hayata dönmesine atıfta bulunarak, Trabzonspor maçı için futbolculara mesaj vermek isteyen taraftarlar, “Mustafamız ayaklandı, sıra sizlerde” yazılı bir pankart hazırladı.

‘KİM AYAKLANIYOR?

Maç günü söz konusu pankartı tribüne asmak isteyen taraftarlar, yaşanan olayları AMK’ya şöyle anlattı:

“Maçtan bir gün önce sabah saat 08.00’den akşam saat 18.00’e kadar pankart yapıldı. Maç günü stada asmak için izin istediğimizde, emniyet kontrol amaçlı pankartı açtı ve cümleyi anlamadan ‘ayaklandı’ kısmına takılıp, ‘Kim ayaklanıyor, siz terörist misiniz?’ diyerek pankartı içeriye almayacaklarını söylediler.”

GÖZALTI TEHDİDİ

Maç için görevli emniyet güçlerine pankartın şiddet içermediğini, trafik kazası geçiren Mustafa Aydın ve takım için hazırlandığını anlatan taraftarlar, daha fazla ısrar etmeleri durumunda gözaltına alınacakları şeklinde tehdit edildiklerini iddia ettiler.

BU İLK DEĞİL

Takımları için hazırladıkları pankartı içeriye sokamayan Mersin İdmanyurdu taraftarları, benzer bir olayın Sivasspor ile oynanan karşılaşmada da yaşandığını belirttiler. “Kurtuluş kavgada, zafer ruhunda” yazılı pankartın “topluma kötü mesaj verdiği” öne sürülerek toplatıldığını belirttiler.

Birkan Erol / AMKSPOR.COM

Yayınlanma Tarihi:12:37,