SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.BAHÇE Başkanvekili Abdullah Kiğılı, UEFA Avrupa Ligi'ndeki Viktoria Plzen maçları öncesi Vatan gazetesine, iddialı açıklamalar yaptı..

Çek temsilcisinden çekindiğini dile getirse de çeyrek finale kalmaları halinde final yolunun açık olduğunu söyleyen Kiğılı taraftar gruplarıyla ilgili yaşanan sorunlarla ilgili de şu ifadeleri kullandı:

“Viktoria Plzen, Napoli gibi çok güçlü bir takımı 2 maçta da yenerek, güçlü bir takım olduğunu bütün Avrupa'ya gösterdi. Ben de dahil herkesin beklentisi İtalya Ligi'nde iyi bir performans çizen, güçlü bir kadroya sahip olan ve tecrübeli bir takım olan Napoli'nin turu geçen taraf olacağını düşünüyorduk. Oysa Plzen 2 maçı da kazanarak büyük bir sürpriz yaptı.

‘HOCAMIZ ÇÖZECEKTİR'

Onlar şu anda tam bir kapalı kutu. O nedenle en tehlikeli rakip konumundalar. Burada teknik ekibe çok iş düşüyor. Bu kapalı kutuyu açmak ve çözmek onların elinde. Aykut Hoca ve arkadaşları bunu yapacaklardır. Yürekten inanıyoruz. Ve bana göre Avrupa arenasındaki en kritik 2 maça çıkacağız. Eğer Plzen'i elersek ondan sonra artık hedefimiz Amsterdam yani final olur. Biz bunu yapabilecek güce ve kaliteye sahibiz.

DÜNYANIN hiçbir yerinde böylesine küçük bir azınlığın, o kadar büyük bir çoğunluğa etki etmesi gibi bir durum yok. Ve onların tepki göstermesine fırsat vermemesi olacak iş değil. Bu durumu anlamakta büyük bir zorluk çekiyorum. Hem ‘F.Bahçeli'yim' diyorlar. Hem de F.Bahçe'ye çok büyük zarar veriyorlar.

O küçük azınlık yüzünden, milyonlarca Euro zarar ettik. Şaşkınlıkla karşıladığım durum ise büyük çoğunluğun bu duruma tepki göstermemesi. Umarım bu azınlıkta kalan taraftar grubu yaptığı yanlışın farkına varır ve bir an önce hatasından döner.”