SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bugün TV'de Özgür Sancar ve Yakup Çınar'ın sunduğu Sporextra Programı'na katılan FIFA Menajeri Mithat Halis, “Rus kulüpleri bana Stoch konusunda yetki verdiği için bu transferde yetkiliyim. Fakat Fenerbahçe şu anda hiçbir futbolcusunu satmaya yanaşmıyor. Stoch'tan başka Cristian'ı da isteyen kulüpler var ama onu da bırakmak istemiyorlar. Cristian Baroni'yi resmi olarak Lokomotiv Moskova ve Dinamo Moskova da istiyor ama Fenerbahçe kadrosunu bozmak istemiyor. Bugün veriyoruz deseler Cristian yarın Rusya'ya transfer olur. Ama Fenerbahçe yönetimi üç kulvarda gidiyoruz, hiçbir şekilde oyuncu vermeyi düşünmüyoruz, kendi kadromuzu zor oturttuk diyor. O yüzden teklif ne olursa olsun hepsini reddediyor. Transfere hiçbir şekilde yanaşmıyorlar. Hatta şu anda oynatmadıkları Krasic'i bile satmayacağız diye bize ilettiler” dedi.

BEŞİKTAŞ, SİVASSPOR'LA ANLAŞIRSA GROSICKI GELİR

Beşiktaş'ın transfer gündemindeki Sivaspor'un Polonyalı oyuncusu Kamil Grosicki'nin de menajeri olan Halis, “Grosicki de benim ülkeye getirdiğim, transferinde etkili olduğum bir isim. Daha önce Galatasaray da Grosicki'yi transfer etmek istemişti. Bu tarz konuşmalar Türkiye'de çok oluyor. Ama asıl muhattap olması gereken kişiler Sivasspor yöneticileridir. Sivasspor ile Beşiktaş anlaşırsa Grosicki‘de sorun olmaz. Beşiktaş'a gitmeyi kabul edecektir. Daha önce Manisa'dan Holosko gelmişti. Grosicki de gerekli şartlar olursa Beşiktaş'a gelir. Ama şu anda Beşiktaşlı yöneticilerin benimle ilgili bir teması olmadı” diye konuştu.

TEKNİK KAPASİTESİ YÜKSEK BİR EKİP

Yılın büyük bir bölümünde Çek Cumhuriyeti'nde yaşayan ve Fenerbahçe'nin Avrupa Ligi'ndeki rakibi Victoria Plzen'i yakından tanıyan Halis, “Türk Basını'nda eşleşme olduğu dakikadan beri Plzen hakkında teknik kapasitesi düşük bir takım olduğu yönünde çokça söylenen söz var. Fakat böyle bir durum yok. Plzen teknik kapasitesi gayet iyi olan bir takım. Teknik kapasitesinin yanında çok iyi pas trafiği yapabilen bir ekip. Mücadele gücü de yüksek olan bir takım aynı zamanda. Modern futbolun gerekliliklerini yerine getirmiyorlar ama gole çok rahat ulaşabilen bir takım. Kanatları da gayet etkili kullanıyorlar. Basınımızın bahsettiği bu teknik kapasitesi olayı nedir bir türlü anlayamıyorum. Bana göre teknik zor zamanda maçı çözmeye yarayan bir unsurdur. Bu işi de gayet iyi yapacak oyunculara sahip bir takım Viktoria Plzen” şeklinde konuştu.

TAKIM OYUNUNU FENERBAHÇE'DEN DAHA İYİ OYNUYORLAR

FIFA Menajeri Mithat Halis, ‘”Fenerbahçe'nin de çok tehlikeli ve kaliteli oyuncuları var ama kolektif oyun en büyük tekniktir bana göre. Bu yanılgıya düşmememiz gerekiyor. Plzen ne BATE Borisov'a, ne de Fenerbahçe'nin bu sezon Avrupa Ligi'nde diğer oynadığı takımlara benzemiyor. Fenerbahçe'ye göre takım oyununu daha sağlıklı oynayabilen bir takım. Dikkat etmemiz gereken yerleri de burası. Fenerbahçe de Plzen'in iyi yaptığı şeylerle ona karşı koyabilir aksi takdirde Plzen Fenerbahçe için can sıkıcı sonuçlar doğurabilir iki maçta da” dedi.

V. PLZEN DE FENERBAHÇE'Yİ RAHAT GEÇERİZ DİYE DÜŞÜNÜYOR

Halis, “Plzen cephesi de eşleşmeden oldukça mutlu. Hangi Avrupa takımına sorarsanız sorun Türk takımları ile eşleştiklerinde kendilerini şanslı görüyorlar. Galatasaray, Beşiktaş veya Fenerbahçe farketmez Avrupa takımları bizim takımlarımızla eşleştiğinde mutlu oluyorlar. Fenerbahçe'nin isminin büyüklüğünü biliyorlar ama turu rahat geçeriz diye düşünüyorlar. Fenerbahçe turu geçmek istiyorsa Plzen gibi alanı daraltmalı, topun olduğu bölgeye pres yapmalı. Fenerbahçe bunları yapmaz ise tur hayal olur” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:12:59,