SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Viktoria Plzen'in Genel Direktörü Pavel Pillar, F.Bahçe eşleşmesi ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe'yle eşleşmelerinin ardından yaşadığı ilginç bir detayı paylaşan Pillar, “Facebook'a bakmak bile Fenerbahçe'nin büyüklüğünü anlamak için yeterli. Kontrol ettim, Fenerbahçe'nin Facebook üzerinde 6 milyonun üzerinde takipçisi var. Bu neredeyse Çek Cumhuriyeti'nin toplam nüfusunun yarısına eşit! 6 milyon inanılmaz bir rakam. Böyle bir kulübe saygı duyulur. Bizim ülkemizin en popüler takımı Sparta Prag'ın takipçisi sayısı 100-150 bin! Plzen'inki ise 30 bin. Ayrıca F.Bahçe kulübüyle yaptığımız telefon görüşmeleri de etkileyiciydi. Kulüpteki her birimde 30-40'ar kişi çalışıyor. Bizde kulübü idare eden toplam personel sayısı 8…” PLZEN’İN CASUSU MİLAN BAROS

Daha önce Beşiktaş ile oynadıklarını, Milan Baros dolayısıyla Galatasaray'ı da takip ettiklerini belirten Plzen Genel Direktörü Pavel Pillar, F.Bahçe hakkında şunları söylüyor: “F.Bahçe'yi Çek Cumhuriyeti'nde herkes gayet iyi biliyor. Türkiye'nin en büyük 3 takımından biri. Ancak Sivok nedeniyle Beşiktaş'ı, Baros nedeniyle Galatasaray'ı daha yakın takip ettiğimiz için teknik detaylar anlamında F.Bahçe hakkında diğer iki takıma göre daha az bilgi sahibiyiz. Teknik direktörümüz, kısıtlı zamanda rakibi analiz edecektir. Ancak F.Bahçe ile oynayacağımız ilk maçtan önce Banik Ostrava ile karşılaşacağız. 1 Mart'taki bu maçın ardından Milan Baros bize detaylı bilgiler verecek.”

‘F.BAHÇE ŞİKE YAPSA AVRUPA’DA OLMAZDI'

Türkiye'yi sallayan şike iddiaları, Çek Cumhuriyeti'ne de ulaşmış. Plzen'in Genel Direktörü Pillar, “Hikayeyi biliyoruz” diyor ve ekliyor: “Bu iddialar ne Çek insanının ne de bizim gözümüzde Fenerbahçe'nin değerini değiştirmedi. Fenerbahçe zaten eğer suçlu bulunsaydı, Avrupa'da oynayamazdı.”

‘FENERBAHÇE TARAFTARINA BİRA ISMARLAYABİLİRİZ'

Çek Cumhuriyeti'nde 7 Mart'ta oynanacak maçta güvenlik konusunda hiçbir sıkıntı olmayacağını belirten Viktoria Plzen Genel Direktörü Pillar, “İsterlerse konuk taraftarımıza bira bile ısmarlayabiliriz. Tabii ki bu teklif F.Bahçeli oyuncular için de geçerli” diye konuştu.

‘CEHENNEMİ YAŞAMAK İSTERİZ'

Napoli eşleşmesinin ardından Fenerbahçe'nin BATE ile boş tribünler önünde oynadığı hatırlatılmış Viktoria Plzenli oyunculara… Çekler, “F.Bahçe'ye karşı BATE gibi boş tribünler önünde mi oynamak istersiniz” sorusuna şu cevabı vermiş: “Böyle müthiş bir statta, dolu tribünler önünde oynamak daha güzel. Asla boş olmasını istemeyiz. Bunun zorluğunu tahmin edebiliyoruz ancak cehennemi yaşamak isteriz.”

ZEMİN GARANTİSİ

Çek Cumhuriyeti'nde genelde statların suni çim olduğunu belirten Viktoria Plzen Genel Direktörü Pillar, “Ancak bizim sahamız doğal çim. Maç günü de zeminde bir sorun olmaz. F.Bahçe'nin endişe etmesine gerek yok” diyor.

HaberTürk

Yayınlanma Tarihi:21:20,