SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İmparator sadece sisteminde değişiklik yaparak solda aksayan Wesley Sneijder'i ortaya çekecek.

Sarı – kırmızılılar’a Ocak ayında katılan Didier Drogba ve Wesley Sneijder transferlerinin ardından teknik direktör Fatih Terim, ‘deneme-yanılma' yöntemiyle doğruyu bulmaya çalışıyor. “Üçü bir arada oynamaz” diyenlere karşın Drogba, Sneijder ve Burak'ı birlikte kullanan İmparator geçtiğimiz sezon kendilerini şampiyonnluğa taşıyan 4-4-2 sisteminden ödün vermeyi planlamıyordu. Ancak bu sistemde orta sahanın solunda kendine görev düşen Sneijder çizgiye basarak oynamaya alışkın olmadığı için sık sık içeri kaçıyordu. Bu bölgenin boşalmasıyla da Riera rakip karşısında genelde 2'ye 1 kalıyordu. Terim çözümü sistemi değiştirmekte buldu.

ARA PASLARINI ATABİLECEK

Sol kanatta adeta boğulan ve savunması kolay hale gelen Wesley Sneijder'den daha fazla verim alabilmek için sistem 4-3-1-2'ye dönecek. Hollandalı yıldız böylelikle Drogba ve Burak'a daha yakın olacak ve üçlü arasındaki pas alışverişi kolaylaşacak. Savunmada aksaklık yaratması olası bu sistemde Selçuk İnan ‘maestro' görevi yerine defansın önünde daha mücadeleci bir oyu sergileyecek. Selçuk, Schalke karşısında bunu fazlasıyla başarmıştı.

RIERA SOL AÇIĞA MI?

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, sezonun geri kalanında dönmeyi düşündüğü 4-3-1-2 sisteminde sol kanatta değişikliğe gidebilir. Orduspor maçında cezası devam ettiği için Melo'dan faydalanamayacak olan Terim, sol bekte Hakan Balta'yı kullanıp Riera'yı sol açığa sürmeyi planlıyor. Terim'in taktik idmanlarda denediği bu değişikliği Ordu maçına yansıtıp yansıtmayacağı merak konusu.

SAĞDA ARAYIŞ SÜRÜYOR

Fatih Terim, Orduspor'a karşı sağ kanatta kimi oynatacağına henüz karar veremedi. Schalke maçında ıslıklar eşliğinde sahayı terk eden Hamit Altıntop'u dinlendirmeyi düşünen Terim sağ kanadı Eboue ile Sabri ikilisine teslim etmeyi planlıyor. Tecrübeli çalıştırıcı son kararını yarın verecek.

 

Yayınlanma Tarihi:22:40,