SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF yöneticilerinden Ufuk Özerten, Aykut Kocaman’ın BATE maçı sonrasında “Biz Perşembe – Pazartesi oynayamıyoruz. Perşembe – Pazar oynayacağız. Birilerinin daha çok ihtiyacı varmış diyorum. Bunun normalinin yapılması için istememiz gerekiyormuş demek ki” laftarıyla çifte standart yapıldığı iddialarına yanıt verdi. Özerten Fenerbahçe-Kasımpaşa maçının pazar günü oynanmasında, Türkiye Kupası’nın yayın haklarını elinde bulunduran kurumun sebep olduğunu belirtti.

“FATİH HOCA ANLAYIŞ GÖSTERDİ”

Galatasaray’ın Braga maçı sonrasında Sivas’a gideceği maçta da takvim hatasının yapıldığını belirten Özerten, Fatih Terim’in bu konuyu anlayışla karşıladığını belirtti. Özerten, “Biz TFF olarak planlamada hata yapmıştık. Fatih hoca orada anlayışlılık yapıp açıklama yapmadılar. Ben bu hatayı telafi için bir açıklama yapmayı teklif ettim ama Fatih hoca, ‘Biz aynı bahçenin gülleriyiz’ olsun diyerek böyle bir şeyin gerek olmadığını söyledi. Profesyonel arkadaşlar Şampiyonlar Ligi’nin maçını yanlış bir günde almışlar. Ama bu benim hatamdı” diye konuştu.

“BİZİM YAPACAĞIMIZ İŞ DEĞİL”

Fenerbahçe’nin Kasımpaşa maçını pazartesi gününe alamayacaklarını belirten Özerten, “Bunda yapamazdık. Bizim Ziraat Türkiye Kupası’nda da ayrı bir yayınımız var. Onları çarşamba günü isteği var. Pazartesi günü oynayan takımın çarşamba oynatılması daha büyük sıkıntı yaratacaktı. Fenerbahçe yayıncıyla perşembe yayın yapması hususunda anlaşsaydı, biz de anlaşırdık. Kabul edemediğimiz teklifler olmuştur. Hem bizim kurallarımız var hem de bu işi birlikte yürüttüğümüz yayıncılarımız var. Bir takımı avantajlı ve diğer takımı dezavantajlı duruma düşürmek gibi ne Ufuk Özerten’in ne de Yıldırım Demirören’in yapacağı bir iş değildir” ifadelerini kullandı.

Vatan