SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Telafisi olmayan maçlar oynuyoruz. İlk yarıda ve ikinci yarının başında fazla puan kaybetmemiz her maçı final havasına soktu. Önümüzdeki takımın 6 puan gerisindeyiz. 3 kulvarda birden mücadele etme duygusunda olunca hem fiziksel hem ruhsal yorgunluk oluyor. Mutlak kazanmamız gereken maçı kazanmayı başardık, oyuncularımı kutluyorum.

Bazen ihmal ediyoruz, unutuyoruz; teşekkür etmek gerekiyor taraftara. O zaman daha güçlü oluyor Fenerbahçe. Futbolcu istiyor, taraftar tarafından da tarafından istenildiğini görmesi gerekiyordu. Bu kadar yorgunken ve 1-0 geride başlamışken taraftarın desteği olmasa zor olacaktı.”

Şota’nın maç ile söyledikleri ve iddiaları hakkında ne düşündüğü sorulan Kocaman, “Doğru söylemiş, mantıklı konuşan birisi. Rahatsızlığı şikayeti varsa değerlendirmek lazım. Doğru söylemiş, gergin maçtı. Hakem bizim lehimize de aleyhimizde kararlar verdi. Gerginliğe aday gibi gözüken maçın dengesini bozulmasında rol oynadı gibi görünüyor” diye konuştu.

Beşiktaş derbisi ile ilgili soru üzerine ise başarılı teknik adam şöyle konuştu: “Derbi maçı için çok uzun süre var. Önümüzde bir kupa maçı var. Söyleyebileceğim kazanmak zorundayız, ikinci bir ihtimalimiz yok.”