SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) İcra Kurulu, 2020 yılında yapılacak olan olimpiyatlardan, Güreş sporunun çıkarılmasının gündemde olduğunu açıklaması üzerine, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de güreş severler ve güreşçiler açıklamaya büyük tepki gösterdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü güreşçileri, Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. Geçmişi başarılarla dolu olan kulüp güreşçileri, güreşin olimpiyatlarda mutlaka olması gerektiğini ancak, olimpiyatlardan çıkarılması durumunda da, ata sporlarına her zaman sahip çıkacaklarını söylediler.

Hazırlıklarını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Seka Sporcu Eğitim Merkezi Güreş Salonu’nda sürdüren mavi-beyazlı güreşçiler, IOC'nin açıklamasına rağmen, motivasyonlarını bozmadıklarını ve çalışmalarını daha da arttırdıklarını belirttiler. Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin kesin kararını Eylül ayında yapılacak toplantıda vereceğini belirten güreşçiler, sporseverlerden Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin internet sitesine, güreş sporunun olimpiyatlardan çıkarılmasıyla ilgili tepki mailleri göndermelerini istediler.