SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Suçlamaları kabul etmiyorlar!

Marsilya, yıldız oyuncusu Samir Nasri'yi Arsenal'e sattığında bazı kulüp üyelerinin bu transferden ceplerine para koyduğu iddialarını yalanladı.

Güncellenme: 11:06, 23/02/2013
Suçlamaları kabul etmiyorlar!

2008 yılında Fransız oyuncu Samir Nasri’yi Arsenal’e satan Marsilya’da dönemin yöneticilerinin transfer parasıyla ceplerini doldurduğu iddiası yalanlandı.

RMC, ortaya koyduğu raporlarda Fransız orta sahanın transferinde yasal olmayan işlemler döndüğü iddia etti. Le Parisien ise Corsican bazlı bir suç ailesinin transfere musallat olduğunu ve Andre Gignac’ın transferinde de ceplerine para attığını iddia etti.

Bu ağır suçlamalara kayıtsız kalamayan Olympik Marsilya Futbol Kulübü, medyanın eksik ve yanlış bilgilendirme yaptığını söyledi. Kulüp resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada:

“Olympik Marsilya, medyada dönen yalan yanlış ve kötü ün yaratacak bu haberleri şaşkınlıkla izlemektedir. Kulübümüzün transferlerinde usulsüzlük ve yasal olmayan yöntemler kesinlikle kullanılmamıştır. Adı geçen suç ailesi ile kulübümüzün hiçbir ilişiği yoktur.

İki gün sonra çok kritik bir karşılaşma oynayacağımız bu dönemde kulübümüz, başta sportif direktörümüz olmak üzere tüm çalışanlarını ve kamuoyunu haberlerin yalan olduğu konusunda bilgilendirmek istemiştir.” denildi.

Marsilya, Pazar akşamı Paris Saint-Germain’le karşı karşıya gelecek. Lig lideri PSG ile Marsilya arasında 5 puan fark bulunuyor. (Goal)

Yayınlanma Tarihi:11:03,