SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Köln'de bulunan Media Park Klinik Sporcu Sağlığı Bölüm Başkanı ve Almanya'da birçok kulüple birlikte çalışmakta olan Ordepedist Dr. Peter Schaeferhoff ekibiyle birlikte, siyah-beyazlı futbolcular Hugo Almeida, Dentinho, Oğuzhan Özyakup ve Necip Uysal'ın sakatlıklarını tetkik etti.

“DENTİNHO VE OĞUZHAN ÖZYAKUP'UN SAKATLIĞINA ENDER RASTLANIR”

Tetkiklerin ardından açıklamalarda bulunan Dr. Schaeferhoff, Dentinho ve Oğuzhan Özyakup'un yaşadığı sakatlıkların futbolcuların başına ender gelebilecek sakatlıklar olarak görüldüğünü belirtti ve Dentinho'nun bir hafta içerisinde takımla çalışabilecek duruma geleceğini, Oğuzhan Özyakup'un ise ağrılarına bağlı olarak kontrollü çalışması ve tedavisini aynen devam ettirmesi gerektiğini söyledi.

“HUGO ALMEIDA EN AZ İKİ HAFTA DAHA TAKIMLA ÇALIŞAMAZ”

Hugo Almeida'nın uygulanan yoğun tedavi süreci ile birlikte en az iki hafta daha takımla çalışmalara katılamayacağı bilgisini veren Dr. Schaeferhoff, Necip Uysal'ın ise bir hafta içerisinde oynayabilecek duruma geleceğini ve futbolcunun kendini iyi ve hazır hissetmesi durumunda Fenerbahçe karşısında forma giyebileceğini kaydetti.

Dr. Schaeferhoff, siyah-beyazlı kulübün sağlık ekibiyle yaptığı görüşmeler ve yaptığı toplantılar sonucunda, hali hazırda uygulanan tedavi ve programların son derece doğru olduğunun altını çizerek, periyodik olarak yapılacak ziyaretler çerçevesinde kulübün sağlık ekibiyle işbirliğinin devam edeceğini bildirdi.