SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Schalke, Drogba'nın Aslan'a transferinin ‘usülsüz' olduğunu savunarak UEFA'ya başvurmuştu. Sarı-kırmızılı cephe ise rahat, dayanakları da 28. madde.

Galatasaray’ın Devler Ligi'ndeki rakibi Schalke, Türk Telekom Arena'da 1-1 biten mücadelenin ardından hemen UEFA'ya başvurmuştu. Alman ekibinin gerekçesi Aslan'ın yeni transferi Drogba'nın Şampiyonlar Ligi'nde oynamak için geçerli lisansının olmadığı konusundaki şüphelerdi. Schalke, G.Saray'ın FIFA'nın kurallarını ihlal ettiğini düşünüyordu. G.Saray Yönetimi yaptığı üst üste açıklamalarla transferle pürüz olmadığını vurgularken 28. maddeyi de Alman ekibine hatırlattı.

DURUŞMA 27 ŞUBAT’TA

UEFA'nın, 28 numaralı sirkülerinin 8. maddesinin c bendine göre Drogba'nın forma giymesinde hiçbir sakınca bulunmuyor. Schalke Drogba'nın adının futbolcu listesinin teslim tarihi olan 1 Şubat'ın ardından bildirildiğini iddia ederken G.Saray ise 28 Ocak'tan önce başvuruyu yaptığını belirtiyor. UEFA konuyu 27 Şubat'ta görüşecek.

28. MADDE NE DİYOR?

“FIFA Oyuncu Statü Komitesi ve ülke federasyonundan geçici lisans alan bir futbolcunun oynatılmasında UEFA herhangi bir yaptırım uygulayamaz”

Yayınlanma Tarihi:20:01,