SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

61saat.com’a açıklamalar yapan Faruk Nafiz Özak, Trabzonspor’da şu an ki süreçte kimsenin çok fazla konuşmaması gerektiği söyledi.

“Şimdi Trabzon’da bakıyorum. Sadri bey, yönetim, şu bu herkes bir hesaplaşma içinde” diyen eski Bakan, “Onu bırakalım, Trabzonspor’umuz var. Bizim için en kutsal değer. Annemiz, babamız ve vatanımız kadar kutsal değer. Öyle görüyorum ben. O kadar önemsiyorsun ki hasta oluyorsun artık. Şu andan sonra medyaya da kanaat önderlerine adaylara da eski ve yeni yönetici adaylarına. Artık sabırlı olalım. Hoşgörülü olalım. Ama dışarıya karşı bütünlük içinde olalım. Bugün şikeden yargılananlar birlik olmuşlar, namuslu bir şekilde futbol oynamaya çalışanlar, ahlaklı bir şekilde futbol ahlakını korumaya çalışanlar parçalanmışlar” dedi.

1996’da şike sürecinin aynısının yaşandığını kaydeden Özak, “96’da bize aynı yanlış yapıldı. Ama bu yasal düzenleme yoktu. Bu düzenleme de benim döneminde yapıldı. Yasal düzenlemeyi yapmasaydık, Trabzonspor Şampiyonlar Ligi’ne gidemezdi, 60 milyon dolar alamazdı, Şampiyonlar Ligi’nde bu kadar başarılı olamazdı, Fenerbahçe’nin de şike yaptığı tespit edilemezdi” dedi.