SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsenal’in ligdeki Stoke City maçı öncesi basın mensuplarının karşısına çıkan Fransız teknik adam, Madrid ekibinin istediği 40 milyon poundluk bonservis bedelini ve 27 yaşındaki golcünün tahmini 40 milyonluk maaş talebini karşılayabileceklerini belirtirken, “Falcao transferini gerçekleştirebiliriz. Eğer üst düzey bir oyuncu bulursak kadromuza katacağız. Şu anda güçlü bir finansal durumumuz var. Para harcayabiliriz ve ben de bu konuda isteksiz değilim. Ara transfer döneminde transfere ayırabileceğimiz bütçemiz vardı, ancak istediğimiz oyuncuları bulamadık.” diye konuştu.

Şampiyonlar Ligi 2. turu ilk maçında Bayern Münih karşısında evinde 3-1’lik mağlubiyet alan Londra ekibinin durumunun tahmin edilenden iyi olduğuna vurgu yapan tecrübeli çalıştırıcı, “Bayern Münih ile aramızda insanların düşündüğü kadar fark yok. Bazı bölgelerde Dünya’nın herhangi bir kulübüyle yarışabilecek düzeyde oyuncularımız var. Wilshere ve Cazorla ile teknik açıdan çok güçlü bir düzeydeyiz, ancak daha verimli olmaya ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.İstifa konusunda da konuşan Wenger, “Hiçbir zaman havlu atmayı düşünmedim. Kazanmayı seviyorumi bu yüzden devam edeceğim. 2014 sonuna kadar kontratım var ve sonuna kadar burada olacağım. 2014 yılı içinde bir karar vereceğim, daha önce değil” diyerek görevini sürdüreceğini belirtti.

Bayern Münih mücadelesinden sonra yönetim ile bir toplatın yapan Fransız teknik adam görüşme ile ilgili “Toplantı tam olarak bizi sevinçten havalara uçuracak bir ruh haline sokmadı. Herkes sonuç nedeniyle bir üzüntü yaşıyordu, ancak bir skorun esas hedeflerimizi değiştirmesine izin vermeyeceğiz. Yönetim ile birçok konuyu konuştuk. Teknik analiz raporumu verdim ve uzun vadeli planlarımız hakkında konuştuk.” şeklinde açıklama yaptı.

gazetevatan.com